Billa prodávala křupky plné housenek

V poslední době poněkud přibývá incidentů, kdy je v potravinách zjištěno něco nepřípustného. Obvykle jde o nepovolené látky, případně jejich obsah ve zvýšeném množství nad limity. Někdy se však přihodí skutečně nepříjemná věc, kdy se ve výrobku najdou nezvaní hosté.

To je nepříjemné

To se teď Státní zemědělské a potravinářské inspekci povedlo zachytit v balení křupek, které se prodávaly v prodejně Billa v Pardubicích. V tomto balení se totiž vyskytovaly housenky.

Konkrétně šlo o křupky se sýrovo-paprikovou příchutí. Není přitom zcela zřejmé, zda se škůdci nacházeli ve vícero baleních tohoto produktu. Bylo by ale s podivem, kdyby inspekce vybrala zrovna ten jediný, který měl tento problém. Spíše se tak dá předpokládat, že zasažení produkce bylo širší.

Vzhledem k tomu, že inspektoři stopy škůdců nenalezli na regálech, kde se křupky prodávaly, lze předpokládat, že problém byl už ve výrobě. A to poměrně závažný. Škůdci byli totiž identifikováni hned v několika stádiích, a to jako housenky, zámotky i dospělí jedinci.

Foto: Shutterstock

Lidé už se bojí nakupovat

Lidé jsou tímto odhalením naprosto zděšeni. Na sociálních sítích profilu Potraviny na pranýři, který provozuje právě SZPI, vyjadřují obavy z toho, zda nejde o širší problém. Vždyť inspekce neprovádí kontroly všech potravin každý den, což by bylo nutné k tomu, aby se odhalily všechny prohřešky. Jde vždy o namátkové kontroly, jakkoliv jich přibývá a lidé inspekci za její aktivitu děkují.

Člověk, aby se bál už cokoliv koupit,” hlásí jeden z diskutujících. Další poukazují na to, že jde o rys českého trhu, který je podle nich ze strany řetězců i výrobců potravin vnímán jako popelnice Evropy, a tak se k němu také chovají.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kveta
Kveta
1 rok

Housenky, nebo červy?

Astera
Astera
1 rok

A ty housenky nejsou jedlé? jsou to přece proteiny + křupky jsou sacharidy = ideální kombinace – pro chytré lidi na západě super, ne?

Martin
Martin
1 rok

Samozrejme ak sa do Českej republiky dostávajú také kvalitné potraviny ( sarkastický), tak niečo podobné, možno aj rovnaké je a bude aj na Slovensku.