Většina lidí používá antiperspirant špatně. Jednoduchým způsobem zvýšíte jeho účinnost a podpoříte své zdraví

I když se většina lidí domnívá, že antiperspirant používá denně, často si jej zaměňují s deodorantem. Ten se snaží hlavně oslabit pach potu, zatímco antiperspirant pocení dokáže účinně potlačovat. Aby mohl fungovat správně, je ale třeba dodržet určité zásady a držet se správného použití. V opačném případě jeho účinek nebude podle vašeho očekávání.

Základem je zdravé tělo

Ještě než přistoupíte k použití antiperspirantu, měli byste hlavně pečovat o své tělo. Pokud váš pot nezvykle zapáchá i během obyčejného dne, kdy se nevěnujete náročnější fyzické aktivitě, je to problém.

S velkou pravděpodobností máte zdravotní obtíže, které je nutné konzultovat s lékařem. Jestliže se ale díky antiperspirantu chcete jen cítit více svěží, máme pro vás pár rad.

Pravidelná hygiena

Použití deodorantu na špinavé a zpocené tělo nebude nikdy stoprocentně účinné. Raději si dejte ráno sprchu, použijte mýdlo a teprve poté naneste antiperspirant. Tak docílíte maximálního účinku a budete po několik hodin svěží, voňaví a budete se ve společnosti cítit dobře.

Na hladkou pokožku

Přes hustý porost chlupů se antiperspirant někdy nemá možnost dostat až na pokožku. Proto chcete-li se zbavit potu, raději vsaďte na holení. Neváhejte ani v případě, že jste muž. Dnešní doba nabízí spoustu snadných metod, jak se zbavit ochlupení, od domácí depilace, až k profesionální epilaci v salonu.

Opatrně s použitím

Pokud nemáte kuličkový antiperspirant, ale stříkáte jej rovnou ze spreje, udržujte od podpaží větší vzdálenost. Myslete na fakt, že právě v tomto místě máte pod kůží lymfatické uzliny, které nepotřebují být zatěžovány umělými látkami, které některé antiperspiranty obsahují.

Jestliže vás netrápí pot v podpaží, ale v jiných partiích, můžete ho použít právě zde. Neváhejte ho nanést do třísel nebo například u žen pod ňadra. Nemusíte se tak stresovat během letních dnů, ale ani v zimě, když budete s třemi vrstvami oblečení stát v autobuse a čekat, až vás doveze do práce.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments