Vynikající nápoj, který pálí tuky během spánku. Dáte si ho večer a ráno budete hubenější

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit tuku. Abyste se zbavili viscerálního tuku, který zabaluje klíčové orgány v břišní dutině do omezujícího tuku, není nutné dřít v posilovně. Stačí si pravidelně dopřávat nápoj, jehož příprava je více než snadná.

Nebezpečný tuk

Viscerální tuk je pro naše zdraví nebezpečný. Obaluje totiž některé orgány v břiše a zvyšuje riziko zánětů. Narušuje také hormonální funkci některých orgánů. Zkrátka tento tuk ve svém těle nepotřebujeme, alespoň tedy ne ve vysoké míře. Jeho nadměrné hodnoty s sebou přinášejí vyšší nebezpečí vzniku onemocnění srdce, demence, diabetu, nebo také rakoviny. Současně s těmito riziky se zvyšuje také riziko sexuální dysfunkce. Tyto potíže si nepřeje nikdo z nás.

Provedená studie přinesla výsledky

Rozhodně zde nebudeme vařit z vody, ba naopak. Čaj oolong se stará o snížení hodnoty viscerálního tuku zcela prokazatelně. Hovoří o tom studie, ve kterém se dobrovolníci po dobu 12 týdnů zavázali k pravidelné konzumaci tohoto nápoje. Postupně u nich došlo ke snížení hladin viscerálního tuku. Za jeho redukcí zřejmě stojí katechin.

Katechin v čaji oolong

Vědci zapojení do výzkumu čaje oolong konstatují: „Konzumace katechinem obohaceného nápoje ze zeleného čaje po dobu 12 týdnů indukovala úbytek viscerálního tuku u dospělých lidí s vysokým podílem břišního viscerálního tuku.“ Toto zjištění je naprosto klíčové a velmi přínosné. Aby došlo ke snížení hodnot tohoto specifického druhu tuku, není potřeba dřít v posilovně.

Foto: Shutterstock

Rychlé hubnutí

Toto tvrzení potvrzuje i další studie. Zde se hovoří o tom, že když si dopřejeme 3 deci čaje oolong čtyřikrát denně, podaří se nám zredukovat kilo tuku za šest týdnů. Čaj se totiž díky své přínosné látce stará o nastartování metabolizace tuků v našem organismu. Oproti obyčejné vodě se jedná o zrychlení metabolismu tuků o tři procenta. Převedeno na kalorie se jedná o 281 kalorií za den.

Podle výzkumů se spalování dá přesunout také na období, kdy spíte. V té době se odbourávání tuků navýšilo dokonce o dvacet procent. Je libo jeden oolong před spaním?

Foto: Shutterstock, zdroj: ExpressWebMD

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
12 dní

Tohle mi připomíná příběh, který se prý kdysi odehrál v Německu – v televizi byla reklama na mužský parfém s tím, že “použijte ho a žádná žena vám neodolá” – jenže ona mu odolala a on ji zabil…