Vyrábím si speciální tablety do myčky. Za 20 korun jsou jich desítky, odstraní i hutné spáleniny

Myčka je bezesporu jeden z nejlepších vynálezů, který v domácnosti máme. Nicméně její provoz není úplně zadarmo, že? Abyste ušetřili své peněžence a nejspíš taky planetě, přinášíme vám recept na podomácku vyrobené tablety do myčky. Už nebudete chtít používat jiné.

Co si nachystat?

Produkty, které budete potřebovat nejsou drahé, seženete je v každé drogerii, ale je dost možné, že některé z nich aktuálně nemáte doma. Které to jsou?

  • 2 hrnky jedlé sody
  • 2 hrnky Boraxu
  • ½ hrnku soli
  • ½ hrnku octa
  • 15–20 kapek citronového esenciálního oleje
  • silikonové tvořítko na led

Proč právě tyto věci? Jedlá soda funguje jako univerzální čistič a výborně odstraňuje mastnotu. Borax dezinfikuje, sůl zmírňuje účinky tvrdé vody, stejně jako ocet, který navíc působí jako dobré pojivo. Citronový esenciální olej má výborné antibakteriální vlastnosti a svěží vůni.

Postup výroby

Všechny ingredience smíchejte dohromady v míse a zamíchejte lžičkou. Nelekněte se, když bude ocet trochu pěnit, to je v pořádku. Promícháno budete mít ve chvíli, kdy se ve směsi začnou tvořit hrudky. Teď přichází na řadu výroba tablet.

Nachystejte si silikonovou formu na led. Lžičkou naberte trochu směsi, vsypte do každého důlku a pořádně zatlačte tak, ať je místo zcela zaplněné. Opakujte, dokud vám směs nedojde.

Foto: Shutterstock

Sušení

Co vaše tablety do myčky potřebují nyní? Sucho, čas a klid. Celá silikonová plata postavte na suché, slunné místo a nechte alespoň 24 hodin odpočívat. Kdybyste byli v pokušení vložit vše do mrazáku nebo ledničky, nedělejte to, výsledek by nedopadl dobře.

Použití

Jakmile vaše tablety dokonale vyschnou, můžete je vyloupat a uložit do uzavíratelné sklenice. Jakmile budete chtít spustit myčku, sáhněte po vaší podomácku vyrobené tabletě a vložte ji do zásobníku na tablety. Pro ještě lepší výsledek mycího procesu kápněte k tabletě navíc 3 kapky mycího prostředku na nádobí. A pokud chcete docílit lesknoucího se nádobí i přesto, že máte tvrdou vodu, dejte na dno myčky ještě hrnek do půlky naplněný bílým octem. Neuvěříte, jak čisté a zářivé nádobí na vás po dokončení cyklu vykoukne.

Foto: Shutterstock, Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments