Vyrobte si domácí svíčku. Stojí to pár korun a byt provoní lépe než difuzér

Jako děti jsme vyráběli svíčky ve škole nebo v zájmových kroužcích a jako dospělí už je nejčastěji dostáváme darem nebo si je kupujeme jen tak pro radost. Svíčky si však můžeme docela snadno vyrobit i sami doma – přesně takové barvy, vůně a tvaru, po jakých toužíme.

Výroba svíček u vás doma

Na vyrábění svíček vlastně není vůbec nic těžkého. Seženeme si na ně včelí vosk ve vločkách a knoty. V zásadě nepotřebujeme nic jiného, ale pokud chceme, aby byl výsledek opravdu dokonalý, budeme potřebovat ještě vhodné barvivo (dají se sehnat speciální barvy na svíčky) a také esenciální oleje.

Ve specializovaných obchodech se navíc můžeme narazit i na ozdoby, které je možné do svíčky zalít a vytvořit tak naprosto originální design naší domácí svíčky.

Výroba svíček

Vločky včelího (nebo také sójového) vosku rozpustíme v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Přidáme do něj esenciální olej nebo barvivo.

Zvolíme nádobu, ve které budeme svíčku vyrábět – skleničku, hrneček atd. Do té vložíme knot, který pár kapkami vosku zachytíme na dně nádoby. Následně ho přichytíme kolíčkem k okraji nádoby a dolijeme vosk zhruba do dvou třetin.

Poté knot vezmeme mezi prsty a držíme ho přímo uprostřed budoucí svíčky a dolijeme vosk kousek pod okraj nádoby. Pokud chceme do svíčky přidávat nějaké ozdoby, je důležité zavčasu si rozvrhnout, kde je chceme mít a pečlivě je zalít voskem.

Svíčku necháme zatuhnout, upravíme knot a můžeme ji začít používat.

Foto: Shutterstock

Domácí svíčka jako dárek

Říká se, že když člověk neví, jaký má koupit dárek, vybere hrnek nebo svíčku. Jenže u domácí vlastnoručně vyrobené svíčky je to trochu jinak. Můžeme zvolit barvy i vůně, které má obdarovaný rád, zvolit hezký tvar svíčky a vytvořit ji tak, aby bylo jasné, že je to dárek přímo od srdce.

U výroby domácích svíček strávíte příjemný relaxační čas a hotové výrobky nakonec možná ani nerozdáte jako dárky, ale necháte si je pro sebe – jen tak pro vlastní potěšení.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments