Vyrobte si skvělý domácí gel na praní. Naprosto nezávadný a 1 litr vyjde na 5 korun

Mnohé hospodyňky mají z nějakého důvodu zažité, že musí kupovat drahé prací prostředky v obchodech. S nimi často nejsou spokojené, protože nefungují tak, jak by měly, případně jsou plné chemie. Možná tak pro ně bude překvapením, že není nic jednoduššího, než si vyrobit vlastní prostředek na praní prádla. V tomto případě prací gel.

Levné a rychlé

Ať už jste zvyklí používat právě gel nebo prášek, dejte tomuto způsobu šanci. Jde o ideální příležitost, jak si gel vyzkoušet. Navíc ze sebe budete mít dobrý pocit, že jste si ho vyrobili sami, a to ze surovin, které dobře znáte a věříte jim. Navíc ušetříte. Zjistíte, že v obchodech se prací prostředky prodávají za nesmyslné ceny.

Vždyť celá záležitost stojí jen trochu námahy. Finanční náklady snad ani počítat nemůžeme, protože s jedním litrem domácího pracího prostředku se vejdete do pouhé pětikoruny. V obchodě vyjde klidně na desetinásobek i více.

Foto: Shutterstock

Gel na praní podomácku

Nutno také dodat, že domácí gel na praní neobsahuje vůbec žádné složky, které by mohly dráždit kůži či vyvolávat nejrůznější alergické reakce na očích či v dýchacích cestách.

Co budete potřebovat

  • 1 mýdlo na praní
  • 300 gramů sody na praní
  • 15 až 20 kapek esenciálního oleje
  • 10 litrů vařící vody

Jak prací gel připravit

Nejprve si vezměte obyčejné mýdlo na praní, které důkladně nastrouhejte najemno. Následně ho nasypte do jednoho litru vroucí vody. Vše pak pořádně rozmíchejte. Počkejte než se mýdlo rozpustí a pak přidejte sodu. Zase promíchejte. Jakmile se rozpustí i soda, přidejte zbytek vody. Roztok nechte zchladit a přidejte do něj esenciální olej. Opět promíchejte a nechte odstát po dobu 24 hodin. Poté již můžete vesele používat k praní.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
2 let

Asi to zkusím, mám problémy s kůží.

Marika
Marika
2 let
Reply to  Petr

Tak pozor na ten esenciální olej, není pravda, že tento prací gel neobsahuje žádné alergeny. Každý, kdo jen trochu zná esenciální oleje a jejich složení, ví, že se s nimi musí opatrně a ne všechny jsou vhodné pro styk s kůží.