Jak okamžitě usnout bez prášků. Japonci mají neskutečně účinnou metodu, která funguje stoprocentně

Ačkoliv se o tom příliš nemluví, lidé mají dnes stále více problémů se spánkem. Dalo by se říct, že tyto potíže před pár desítkami let řešili jednotlivci, ale dnes se dotýkají podstatně větší části populace. V nějaké formě je zažívá třetina až polovina lidí, jak říkají některé průzkumy. Pravděpodobně tedy i vám se někdy stane, že zkrátka nemůžete usnout.

Usnout nemusí být snadné

Zřejmě dobře víte, že v takovém případě se člověk dokáže pěkně vystresovat. Čím více myslí na to, že by chtěl a měl spát, tím více mu to nejde. Výsledkem může být i celá probdělá noc a následný krušný den. To se přitom může nabalovat jako sněhová koule, a když budete na tyto potíže myslet, půjde vám každý den usínání hůře a hůře.

Zřejmě už jste slyšeli radu, abyste počítali ovečky. Podařilo se vám však po tom skutečně usnout? Pravděpodobně nikoliv. Sice odvedete pozornost mozku, ovšem donutíte ho soustředit se, což v procesu usínání není nic vítaného. Není ale vše ztraceno. Japonci totiž mají metodu, která funguje naprosto spolehlivě a zřejmě dokáže pomoci i vám.

Foto: Shutterstock

Japonská metoda na usnutí

Nejdříve je třeba si připravit postel na to, že půjdete spát. Proto si v poklidu rozestelte a usaďte se na kraji postele. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Potom jen pomalu otáčejte hlavou ze strany na stranu. Počet opakování je důležitý, mělo by to být až 150krát.

To vás uvede do stavu, kdy budete unavenější a malátnější. Může se vám i trochu točit hlava. V ten moment nastává ideální chvíle pro usnutí. Otáčením hlavy jste totiž skvěle prokrvili mozek a připravili ho ke spánku.

Dalším důležitým tipem je to, abyste chodili spát každý den přibližně ve stejnou dobu. Vaše tělo si na tento rytmus brzy zvykne a usínání mu půjde lépe. Ložnice, ve které uléháte do postele, by měla být předem vyvětraná.

Ačkoliv dnes mnozí tuto potřebu všemožně potlačují, stále platí, že spánek je pro tělo velmi důležitý a nenahraditelný. Člověk v dospělém věku by měl spát alespoň sedm hodin denně. To přitom mnoho lidí dlouhodobě nesplňuje.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

To je rada nad zlato! Sice chápu, že člověk, který má dlouhodobě problémy s usínáním, je ochoten přistoupit na všechno, ale toto je už trochu moc! 150x točit hlavou ze strany na stranu – tak z toho by zblbnul každý – tím usnutím si tak jistá nejsem 😛