Vytrvalé skvrny od trávy okamžitě zmizí. Doma si smíchejte směs, která je ihned odstraní

Znáte to , děti přiběhly domů z hřiště nebo ze sportovního tréninku a kalhoty nebo trička mají plná skvrn od trávy. Sice to k létu tak nějak patří, ale všichni víme, že zrovna tyhle skvrny jdou dolů jen velmi těžko, a zamrzí to zvlášť v případě, že se zašpinily nějaké drahé nebo oblíbené kousky oblečení. Naštěstí existují způsoby, jak se jich zbavit. Navíc i bez zbytečné chemie.

Vyzkoušejte sílu obyčejné soli

Někdy drastická chemická čistidla pomohou vyprat i velké a zažrané skvrny, často se to však nepodaří ani jim. Navíc užívání chemických pracích prášků a čistidel neprospívá životnímu prostředí a může být problém i pro naši pokožku. Obzvlášť lidé s citlivou kůží či s alergiemi s tím mohou mít velký problém.

Proto je někdy lepší sáhnout po běžně dostupných čistidlech, které máme doma. A může to být například i obyčejná sůl. Zkuste rozmíchat zhruba dvě plné lžíce kuchyňské soli v 250 ml vody a nanést je na skvrnu. Následně můžete ještě trochu soli nasypat navrch. Nechte roztok působit a následně opláchněte. Je možné zkusit v takovou chvíli vydrhnout skvrnu kartáčkem, ale postupujte velmi jemně, ať nenarušíte strukturu textilie. Pozor si dejte na krystalky soli, které by při nešetrném drhnutí látku rozedřely.

Poté dejte prádlo do pračky a vyperte jako obvykle. Proces je možné opakovat.

Foto: Shutterstock

Sůl pomůže i při odstraňování jiných skvrn

Sůl vám pomůže i v okamžiku, kdy se potřebujete zbavit jednoho z nejhorších možných druhů skvrn – od červeného vína. Musíte však jednat rychle, než se víno plně vsákne do textilie a zaschne. Jakmile se polijete, sáhněte po soli a v silné vrstvě ji naneste na skvrnu. Víno se místo do látky začne vsakovat do soli a její zrníčka dokážou velkou část tekutiny vysát. Skvrna tak bude slabší a půjde lépe vyprat.

Tento postup můžete vyzkoušet například i na skvrny od borůvek, ovocných džusů a podobně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Maytag, FOOD52

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments