Vyžeňte myši z domu jednou provždy. Po aplikaci této směsi hlodavci zmizí

V následujícím článku se naučíme připravit jed na myši z věcí, které máme každý doma. Těmito hlodavci bývají napadeny hlavně sklepy, půdy a stará stavení, ale jak je vidět, nebývají ušetřena ani sídliště či nové zástavby.

Prokousání nového bazénu, který uložíme např. na půdě, pneumatiky od kola, dřevěné stavební konstrukce nebo zdecimování zásob jídla dokáže pořádně namíchnout. Nemáme-li kočku, která se nám skoro každý den chodí hrdě pochlubit se svojí kořistí před práh domů, zkoušíme různé pastičky a jedy.

Co se stane, když směs ochutnají domácí mazlíčci

V případě pastiček nebo agresivních a vysoce toxických jedů však vystavujeme naše psy a ostatní domácí mazlíčky nebezpečí, proto jim musíme do příslušných míst zamezit přístup. Určitě se radši vyvarujte požití směsi vašimi zvířecími kamarády.

Jestliže tuto směs trochu ochutnají, nic zlého by se jim stát nemělo. Pejsci a kočky to maximálně vyzvrátí.  Nicméně je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Seznam surovin

  • půl lžíce pšeničné mouky
  • půl lžíce jakékoli sádry, ideálně bílé
  • lžíce soli

Postup

Nejdřív smícháme mouku se sádrou, poté přidáme najemno namletou sůl. Mícháme tak dlouho, dokud se všechny ingredience nespojí v homogenní směs. Poté směs nasypeme do různých mističek nebo kelímků a vložíme na místa, kde si myslíme a předpokládáme, že se myši vyskytnou. Nástrahy se musí dávat na suchá místa, jinak se směs spojí a vznikne z toho tvrdá hmota.

Foto: Shutterstock

Účinek

Proč je směs pro myši smrtelně jedovatá, zatímco pro ostatní mazlíčky ne? Myši tato směs způsobí velmi silnou dehydrataci, díky které se rychle utopí ve vlastní krvi. Takto popsáno to nepůsobí zrovna nejlépe, ale je to tak.

Až budete hlodavce odklízet, doporučuje se použít rukavice nebo lopatku. V žádném případě se jich nesmíme dotýkat kvůli různým nemocem, které by nás mohly ohrozit.

Foto: Shutterstock

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments