Vyžeňte pavouky z domácnosti jednou provždy. Existuje na to skvělý trik

Pavouci nejsou obvykle žádanými domácími zvířátky. Osminohý živočich se do našich příbytků stěhuje po celý rok. Na jaře a v létě z důvodu obživy. Hledají místo, kde uloví hmyz a kuchyně s ovocem obvykle hmyz přitahuje. Na podzim a v zimě láká pavouky záře umělého světla a teplo.

Pokud se pavouk v domácnosti zabydlel, obvykle dojde k jeho zneškodnění. Jen málokdo si ho doma dobrovolně nechá. Způsobů pro jeho odstranění je vícero. Ti, kdo se pavouků nebojí, ho neusmrtí, ale obvykle vyhodí z okna ven. V tomto případě nelze zaručit, že se pavouk nevrátí zpět. Někdo pavouky vysává pomocí vysavače, čímž ostraní i pavučinu a nakladená vajíčka.

Přinášíme pát tipů, jak se pavouků zbavit, a to nejen pomocí pastí a insekticidů.

1. Sítě proti hmyzu

Pokud chcete zabránit pavoukům v návštěvě vašeho obydlí, můžete do oken nebo dveří umístit sítě proti hmyzu.

2. Máta

Přírodním odpuzovačem je máta. Oblíbeným prostředkem je mátový olej. Stačí přidat 15 až 20 kapek esenciálního oleje do rozprašovače naplněného vodou a rozprášit na místa, kterými se mohou pavouci dostat do domu nebo kde se mohou vyskytovat. Můžete tedy nastříkat kolem oken, dveří a na ostatní místa v domě. Mezi další možné varianty patří tea-tree olej, eukalyptový olej nebo levandule.

3. Skořice

Skořice je také přírodním odpuzovačem, který pavoukům nevoní. Můžete použít skořicový olej dle výše uvedeného návodu nebo provonět dům vonnými tyčinkami či svíčkou.

Foto: Shutterstock

4. Ocet

Pokud by nezabraly vonné oleje, můžete vyzkoušet ocet. Naplňte čtvrt lahvičky rozprašovače bílým octem a zbytek vodou, případně použijte normální ocet dle návodu u máty a opět aplikujte na místa, kde se pavouci vyskytují nejvíce. Při použití dejte pozor na lakované povrchy, které se nedoporučuje octem ošetřit. Také octový zápach nemusí být všem příjemný, a proto je vhodnější pužití esenciálních olejů.

5. Pasti a insekticidy

Mimo přírodní odpuzovače lze využít i přípravky na hubení pavouků. Jedná se o spreje, dýmovnice, odpuzovače a pasti. Výběr by měl být přizpůsoben prostoru, ve kterém dojde k hubení.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“přinejmenším v našich zeměpisných šířkách se jedovatí pavouci v podstatě neobjevují”
Všichni pavouci mají jedové žlázy, bez výjimky.