Vzal jsem kus alobalu a za topení platím polovičku toho, co soused

Ach, kéž by bylo tak jednoduché, aby obyčejný alobal ušetřil tisíce korun. I když nejspíš na užívání hliníkové folie nezbohatnete, můžete si alespoň trochu přilepšit. A skoro zadarmo. Jak použít alobal, aby nám šetřil teplo a na co dalšího se ještě hodí?

Alobal a topení

Topení je logicky umístěno u zdi. Což ale znamená, že samotná zeď pohlcuje docela velké množství tepla, což pro naše klima v bytě a finance není úplně ideální. Proto vezměte silnější alobal, nalepte jej matnější stranou na karton a ten zastrčte za topení tak, aby alobal odrážel teplo zase zpátky dovnitř místnosti.

Alobal v botě

Princip tepelné izolace samozřejmě neplatí pouze pro topení. Proto v zimě klidně obkreslete stélky vašich bot na hliníkovou folii, vystřihněte a následně vložte do bot. Podrážky tolik nepromrzají právě díky dobré izolaci a v botách navíc není vlhko.

Využití na zahradě

Docela slušně alobalem odradíte dokonce i ptáky ze své zahrady. Vyrobte si alobalovou girlandu. Na vlasec navěšejte blyštivé kousky alobalu. Vaše úroda bude v bezpečí.

Malé proužky alobalu můžete přidat také k mulčovací kůře kolem vaší zeleniny. Hmyz alobal nesnáší, a jako bonus bude folie odrážet sluneční světlo zpět na rostliny.

Foto: Shutterstock

A co v domácnosti?

Pomocí alobalu během minutky nabrousíte tupé nůžky. Poskládejte kousek alobalu, abyste měli více vrstev na sobě a začněte je nůžkami stříhat. Pět až šest střihnutí a nůžky budou zase ostré, jak mají být.

Chcete-li mít žehlení rychle a efektivně za sebou, vložte vrstvu hliníkové folie mezi žehlicí prkno a potah na prkně. Folie bude teplo odrážet zpátky a celý proces bude mnohem rychlejší.

Úklid

Neexistuje jednodušší způsob, jak vyčistit gril než použít alobal, který vám z barbecue zbyl. Kousek alobalu zmačkejte a pusťte se do drhnutí mřížek. Za chvíli máte hotovo a gril jako nový.

Alobal vám pomůže udržovat čistý dokonce i váš krb. Abyste ho nemuseli složitě vymetat, vystelte dno krbu alobalem, udělejte z něj takovou vaničku. Pak si užívejte ohně a opékání jako obvykle. Po dohoření a zchladnutí pak prostě jen zabalíte veškerý nepořádek do alobalové vaničky a celou ji vyhodíte.

A pokud vás trápí zašlé rodinné stříbro, pomůže vám opět alobal. Vyložte jím pánev, napusťte do ní studenou vodu a přijdete 2 lžičky soli. Stříbro na 2-3 minuty do roztoku ponořte, poté opláchněte a osušte.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

Doufám že všechny ty vaše vychytávky používáte taky ve své domácnosti 😂

Tomáš
Tomáš
1 rok

“Topení je logicky umístěno u zdi.” Myslíte tím “topením” asi radiátor, že?
A ten mýtus s alobalem na zdi za radiátorem byl už dávno vyvrácen.

Dál jsem raději nečetl.

Last edited 1 rok by Tomáš