Z nájmu vydělává majlant. Svůj byt totiž rozdělil na 25 pokojů

Jak známo, velkoměsta jsou žádanou lokalitou. Svůj úkryt v nich touží nalézt studenti, lidé stěhující se za prací a cizinci. Často však nastává problém s ubytováním. Byty a domy v centru města pochopitelně nepřibývají, takže je jich permanentní nedostatek, a když už náhodou na něco vhodného narazíte, nedoplatíte se. Tento problém se rozhodl ve svůj prospěch využít majitel obrovského bytu ve Vratislavi (Wroclawi) v Polsku. Nelenil a rozhodl se vydělat na svém „bytečku“ maximum.

Jeden byt, 25 pokojů? Proč ne?

Když v Čechách narazíme na šesti, sedmi, osmipokojový byt, máme dojem, připomíná nám spíš palác než obydlí běžného smrtelníka. Oproti polské Vratislavi jde však o pouhou špeluňku. Chytrý majitel se rozhodl pomocí příček rozdělit svůj velký byt na 25 pokojů, konkrétně tedy 23 pokojů jednolůžkových a 2 pokoje dvojlůžkové. V každém z pokojů najdeme postel, židli, stůl, skříň a police.

Soukromí? Netřeba.

Celková kapacita bytu je tedy 27 lidí. Těžko říct, zda i mladým studentům přijde dostačující dělit se o pouhé dvě kuchyně a čtyři koupelny. Byt však naštěstí disponuje vším potřebným. Nádobí, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, indukční plotýnky, lednice. Z dalšího vybavení pak majitel uvádí vysavač, sušáky a žehlící prkno.

Takto vypadá jeden z 25 pokojů. Připadá vám to za necelých 8 tisíc korun přijatelné?

Kolik to vše stojí?

Cena za 3 metry čtvereční vychází měsíčně přibližně na 7700 českých korun. Vezmeme-li v potaz, že je nájemník přímo v centru města, nehrozí mu žádné depresivní stavy způsobené samotou, může se vesele družit do aleluja, vařit na indukci a když na něj jednou za měsíc vyjde vysavač, tak si i vysát, je to vlastně za hubičku.

S pronájmem opatrně

Pokud váš dnešní článek inspiroval natolik, že už na čtverečkovaný papír tužkou kreslíte, jak svou tři plus jedničku rozdělíte na nejméně 10 pokojů a vyděláte majlant, brzděte. Raději si nejprve skočte na úřad ověřit, jaké požadavky vůbec pronajímaná nemovitost musí splnit. Aby vás to nakonec nevyšlo draho.

Foto: Shutterstock, zdroje: Reddit

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments