Za 700 Kč nakoupím to, co v Lidlu a Albertu za 2800 Kč. Měsíčně tady šetřím 12 tisíc za jídlo

Je to bohužel nepříjemné zjištění, ale v polských obchodech už se českým zákazníkům vůbec nevyplácí nakupovat. Ceny se tam totiž zvýšily o nějakých 20 %, a to jen proto, že vůči zlotému oslabila koruna. Mnozí tak stále dělají tu chybu, že tam jezdí nakupovat, ovšem už se nepodívají, kolik za ten nákup v korunách reálně vydají.

Skvělé nákupy

Tato éra je tak na nějaký čas pryč, ovšem zůstává otázka, kde nakoupit potraviny levněji, když v České republice obchodní řetězce drží ceny stále nepříjemně vysoko. Málokomu se do nich chce vrátit s velkými nákupy, jelikož to znamená vydávat o tisíce korun měsíčně více.

Řešení však existuje. “Asi před půl rokem jsem objevila prodejnu, kde nakoupím v průměru o dvě třetiny levněji než v Lidlu nebo Albertu. Co mě tam stálo 2800 Kč, tady pořídím za sedm stovek. Nevěřila jsem vlastním očím a myslela si, že mají cenovky špatně, ale je to realita,” říká zákaznice Romana, na kterou jsme natrefili v prodejně Nejlevnější potraviny v Praze.

Tento řetězec jich má po České republice hned několik a v tomto segmentu se pohybují i další značky. Stačí jen trochu pátrat po internetu, kam si zadejte hesla jako nejlevnější potraviny nebo levné potraviny, a zjistíte, že i ve vašem okolí se jich najde spousta.

Foto: Shutterstock

Nebývalá úspora

Těmto prodejnám se přezdívá “zlevněnky”, jelikož nabízejí výběhové zboží, které běžné obchodní řetězce už nechtějí, jelikož se blíží datum jeho spotřeby. Můžete tu tak narazit i na věci, které jsou již takzvaně prošlé. Doma ale většinou zjistíte, že jim nic není, byť to pochopitelně nikdo negarantuje. Ale za to je nakoupíte třeba se 70 až 90% slevou.

Další výhodou těchto prodejen je skutečnost, že obvykle nevyužívají české distribuční kanály. Nakupují běžně v cizině, nejčastěji v Německu, čemuž potom také odpovídá sortiment. Narazíte tu tedy na zcela jiné značky a druhy cukrovinek, jogurtů či uzenin. V drtivé většině jde o kvalitnější potraviny, než které se prodávají v obchodních řetězcích v Česku.

Čtěte také: V Česku se rozjel nový obchodní řetězec s potravinami. Poloviční ceny a špičková kvalita od našich zemědělců. No konečně

Pakliže zde budete pravidelně nakupovat, je možné, že výrazně ušetříte. “Nedávno jsem si to počítala a za naši pětičlennou rodinu tady šetřím 12 tisíc korun za potraviny a drogerii měsíčně,” říká paní Romana.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Hevstejn
Hevstejn
1 měsíc

Tak to gratuluji kdo se trochi vyzna uz tyhle kramy pozna (zabka,zlevneno,vyplati se) ono jde spise o to zec jsou zamereny na pochutiny a v druhe rade minimalne na jidlo takze clovek musi stejnak do kramu pro kousek salamu ale I tady se najdou vyjimku.