Zápach moči na toaletě už vás trápit nebude. Uklízečka prozradila, jak ho stoprocentně potlačíte

Chcete-li se zbavit zápachu z koupelny a toalety, máte řešení přímo před sebou, aniž byste museli utrácet za drahé přípravky. Tyto prostory vyžadují denní údržbu a dezinfekci, jelikož vlhkost, plíseň a zápachy moči mohou být velmi nepříjemné. Pro odstranění zápachu moči můžete vyzkoušet jednoduché triky. Například starý recept našich babiček s hřebíčkem, který dokáže absorbovat nežádoucí zápachy z místnosti a zanechá ji svěže provoněnou.

Není nutné hned sahat po chemii

Chemické čisticí prostředky mohou být škodlivé pro naše zdraví i životní prostředí. Proto stále více lidí hledá přírodní a ekologické alternativy. Zbavit se specifických zápachů, například kouře z cigaret, zápachu z toalety nebo odpadkového koše, může být někdy složité.  Jde to ale ekologicky.

Odstraňte zápach přírodně

Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, můžete použít běžně dostupné suroviny, jako je hřebíček, esenciální olej z máty peprné, voda a jedlou sodu. Připravte si domácí osvěžovač vzduchu, který pomůže udržet toaletu a koupelnu příjemně voňavou.

K přípravě budete potřebovat 1 litr vody, 10 hřebíčků, pár kapek esenciálního oleje z máty peprné a 5 lžic jedlé sody. Vše důkladně promíchejte a umístěte otevřenou nádobu do místnosti, kde chcete odstranit zápach. Nechte působit a budete překvapeni.

Foto: Shutterstock

Esenciální oleje do rozprašovače

Esenciální oleje jsou jedním z nejsilnějších a nejúčinnějších způsobů, jak vylepšit vůni v místnosti. Tyto přírodní oleje mohou rychle a efektivně odstranit všechny nežádoucí pachy. Navíc máte širokou škálu vůní k výběru, od levandulové až po rozmarýn, nebo citronovou trávu. Aplikace esenciálních olejů je snadná, a to pomocí difuzéru nebo rozprašovače, kam stačí nalít pár kapek oleje a rozprášit ve vzduchu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivona
Ivona
1 rok

No, nevím, kdo má doma takhle špinavou toaletu. Tato vypadá tak, že se aspoň rok nečistila.