Zápach z úst řešily naše babičky způsobem, který vždy zabral. Zkuste ho i dnes

Zápach z úst může být nejen nepříjemný, ale bývá i příčinou studu a nízkého sebevědomí. Pokud se s tímto problémem potýkáte, možná patříte do skupiny lidí, která se ho snaží zakrývat častým čištěním zubů, žvýkáním žvýkaček, nebo neustálým používáním ústní vody. Existují ale i přirozené způsoby, jak se ho zbavit.

Mocné bylinky

Jedním z přírodních pomocníků je petrželka. Díky svému aroma má při boji proti zápachu z úst různé využití. Zkuste rozžvýkat pár lístků ihned po jídle. Je velmi bohatá na chlorofyl, a proto bude schopná pohltit různé pachy. Získáte tím i pomocníka proti nadměrné plynatosti a toxinům, které jsou v trávicím traktu produkovány. Petržel můžete přidat i do masa, salátů nebo zeleniny. Vyzkoušet můžete i petrželový odvar. Zalijte kadeřavou petrželku horkou vodou a nechte vychladnout. Popíjejte během dne.

Vsaďte na esenciální oleje

Můžete si být jisti, že tato metoda vždy zabere. Stačí dvě až tři kapky oleje z máty peprné, citrónu nebo levandule rozpuštěné ve vlažné vodě. Skvělým pomocníkem je i hřebíček. Ten pomáhá bojovat proti nechtěnému dechu díky v sobě obsaženým esenciálním olejům. Vložte si ho do úst kdykoliv byste chtěli použít žvýkačku.

Účinná soda

Jedlá soda je nejúčinnějším pomocníkem v domácnosti, ale i při ústní hygieně. Využijete ji při bělení zubů i bolestech žaludku. Při zápachu z úst smíchejte kávovou lžičku jedlé sody ve skleničce vody a zamíchejte. Poté si důkladně vypláchněte ústní dutinu. Opakujte, dokud zápach nezmizí. Soda působí antibakteriálně.

Foto: Shutterstock

Najděte příčinu

Při boji proti zápachu z úst je vždy dobré zjistit jeho příčinu. Pokud se za ním skrývá nedostatečná ústní hygiena, zkuste na tom zapracovat. Základem je pravidelné čistění zubů a používání mezizubních kartáčků. Nezapomeňte také na čištění jazyka. Je-li vaše hygiena dostatečná, podívejte se na složení potravin, které konzumujete. Vyhněte se těm, které mohou být příčinou. Stejně tak i kouření a pití alkoholu. Nespadáte-li ani do jedné skupiny, zapátrejte po případných zdravotních komplikacích, které by váš problém mohly zapříčiňovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Passeport santé

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments