Zápach záchodu okamžitě zmizí. Stačí použít nečekanou věc z kuchyně

Čaj je ideálním nápojem na chladné podzimní dny, které přicházejí, nicméně v domácnosti má i jiné využití. Možná používáte použité čajové sáčky na zahradě, ale dají se skvěle využít i k úklidu.

Černý čaj jako ideální přírodní čistič

Jestli v domácnosti neradi používáte chemická čistidla, pak určitě znáte klasické triky, jak použít běžné přírodní suroviny k čištění.

Určitě už jste mnohokrát využili ocet, sůl či jedlou sodu. Máte ale zkušenosti s černým čajem? I ten může v domácnosti často pomoci.

S černým čajem dosáhnete vysokého lesku

Černý čaj má schopnost pomoci vám vyleštit do vysokého lesku věci, které se jinak uklízí špatně. Jde třeba o dřevěný a masivní nábytek, který by se navíc při použití chemických čistidel mohl poškodit. Černý čaj ho pomůže odmastit a zaručí vysoký lesk (pozor jenom na světlé druhy dřeva, tam by mohlo použití čaje ovlivnit barvu).

Stejně tak může pomoci při lešení skleněných ploch.

Foto: Shutterstock

Sáček černého čaje vám pomůže odstranit i zápach z toalety

Pokud vás trápí zápach z toalety nebo zažloutlá mísa, pak může černý čaj pomoci i v tomto případě. Ideální je uvařit si klasický černý čaj a třeba přes noc jej nalít do mísy a nechat působit. Použité sáčky tam klidně můžete naházet také. Ráno pak toaletu klasicky vyčistíte – skvrny by měly mnohem lépe pustit a čaj může pomoci i s pohlcováním zápachu.

A jak využít čaj třeba k zlepšení stavu pokojovek?

Použité sáčky od černého čaje, které byste jinak vyhodili, můžete ještě využít třeba k tomu, aby se lépe dařilo vašim pokojovkám nebo rostlinám na zahradě.

Použité sáčky můžete nechat znovu vylouhovat ve vodě na zalévání (ta by stejně měla být odstátá) a poté s ní zalévat. Nebo sáčky prostě přidejte do substrátu či zahrabejte do hlíny ke kořenům a nechte je rozložit. Čaj bude rostlinu vyživovat a zároveň ji chránit před některými škůdci.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments