Zažloutlá vana bude do 15 minut dokonale bílá. Uklízečka z hotelu popsala účinný postup

Špinavá a zažloutlá vana může snížit celkový dojem z vaší koupelny. Navzdory tomu, že se může zdát obtížné se těmto problémům postavit, není nutné sáhnout po drahých speciálních čisticích prostředcích. V domácnosti obvykle najdete vše, co potřebujete k tomu, aby byla vaše vana opět jako nová.

Pravidelná údržba je klíčová

Koupelna je místem, kde se často usazují nečistoty, od mastnoty až po plísně. Tyto nečistoty mohou postihovat nejen vaši vanu, ale také umyvadlo, dlaždičky nebo spáry mezi nimi. Aby byla koupelna vždy v ideálním stavu, je nezbytné ji pravidelně čistit. Krátká a pravidelná údržba může zabránit tomu, abyste později museli odstraňovat hluboko zažrané skvrny.

Síla bílého octu

Jedním z nejlepších a nejlevnějších čisticích prostředků, které můžete použít, je bílý ocet. Mírně jej nařeďte vodou a rozstřikujte po vaně, zejména na místa s nánosy nebo zažloutlými skvrnami. Po krátkém působení je ideální využít jemný kartáček a poté opláchnout vanu. Ocet nejen bělí, ale má také odmašťující a dezinfekční účinky. Pro hlubší čištění, smíchejte ocet s jedlou sodou do husté pasty a aplikujte přímo na skvrny.

Foto: Shutterstock

Jak se vyhnout ucpanému odpadu

 Ucpaný odpad může být nejen otravný, ale jde také o hygienický problém. Nejčastější příčiny zahrnují vlasy, zbytky mýdla či jiné usazeniny. Směs octu a jedlé sody může tento problém vyřešit. Jednoduše nasypejte jedlou sodu do odpadu a přidejte ocet. Po působení opláchněte horkou vodou. Tento postup je možné aplikovat i preventivně, aby se problémům s ucpaným odpadem předešlo.

Alternativní přírodní čističe pro koupelnu

Kromě bílého octu a jedlé sody existuje řada dalších přírodních produktů, které mohou efektivně čistit vaši koupelnu. Citronová šťáva je skvělá pro odstranění vodního kamene díky svým kyselým vlastnostem. Sůl může fungovat jako abrazivní čisticí prostředek, obzvláště když je kombinována s citronem či octem. Pokud hledáte příjemnou vůni a zároveň dezinfekční účinek, můžete se spolehnout na esenciální oleje, jako je třeba tea tree nebo levandule. Při výběru těchto přírodních řešení nejen udržujete svou koupelnu v čistotě, ale také přispíváte k ochraně životního prostředí a minimalizujete vystavení chemikáliím.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments