Ženy po padesátce musí hubnout specifickým způsobem. Použijte okurky a vejce

Existuje mnoho návodů na jarní detox nebo odlehčovací dietu. Jedním z nich je i okurkovo – vaječná dieta. Pokud jste po padesátce a hubnutí je problém, můžete se do ní pustit. Samozřejmě s ohledem na váš zdravotní stav.

Proč vejce a okurky?

Jak vejce, tak okurky jsou plné zdraví prospěšných látek. Vejce obsahuje kvalitní proteiny a minerály – fosfor, železo a zinek. Okurky zase vynikají nízkou kalorickou hodnotou a zároveň vysokým obsahem vitamínů i minerálů. Najdeme v nich vitamíny A, B i C a z minerálů křemík, draslík, zinek, měď, nebo chrom. Okurky pomáhají vlasům, nehtům, i kůži a zlepšíte s nimi i stav kloubů a šlach.

Okurkovo – vaječná dieta

Jak tato dieta probíhá? První den jít pouze okurky a vejce. Míchaná vajíčka, okurkový salát. K salátu si můžete vzít kousek ryby. K večeři by vám měl stačit okurkový koktejl a vejce natvrdo.

Druhý a třetí den diety

Druhý den můžete vyzkoušet například omeletu s tofu a houbami a k tomu tři ořechy.  K obědu okurkový salát s dušenou cuketou a čočkový steak. Večeři si připravte stejnou, jako první den. Třetí den vyzkoušejte k snídani 2 toasty z celozrnného chleba a k nim avokádo s vejcem. K obědu pak kousek kuřete se zeleninou a strouhanou mrkev. Ke svačině si nakrájejte okurku s mrkví. Večeře je stejná jako oba předchozí dny.

Foto: Shutterstock

Čtvrtý a pátý den

Vydrželi jste tři předchozí dny?  Za odměnu vás 4. den čeká omeleta s bylinkami ke snídani, tortilla s feta sýrem k obědu a k večeři překvapivě okurkový koktejl – ale tentokrát bez vejce. Pátý den si ke snídani dejte 2 látky celozrnného chleba s avokádem a plátkem kuřecích prsou. K obědu si na pánvi připravte zeleninu a dejte si k ní vejce natvrdo. K večeři místo okurkové šťávy vyzkoušejte okurkový salát.

Šestý a sedmý den

Ještě máte chuť na vajíčka? Šestý den vás ke snídani vás čekají míchaná vejce s ricottou a k nim okurka, k obědu čočkový steak a rajčatová omáčka. Jako dezert smíte ovocný salát a k večeři si připravte dva plátky kuřecích prsou s oblohou ve formě okurek. Poslední den posnídejte ovesnou kaši s rozinkami, k obědu kousek lososa a okurkové smoothie, a jako poslední večeři smaženou zeleninu a hrst mandlí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Betterme

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

To je dieta tak pro kancelářské krysy a ne pro člověka, který má v práci i jiný pohyb, než uvařit si kafe a dojít na záchod…
Vám asi uniklo, že dneska ženy 50+ pracují a pracovat budou ještě 15 let, a to na různých pozicích a taky v terénu. Většina z těch, které znám (včetně mně) rozhodně nepotřebují zhubnout. Kromě vajec, kousku pochybného kuřecího (zřejmě z marketu) a kdovíjaké ryby vám tam chybí pořádný kus kvalitního masa, které zasytí na několik hodin a postrádám normální mléčné výrobky.
Pobavily mě “3 ořechy” 😀