Ženy s šedivými vlasy dělají obrovskou chybu. Vypadají pak automaticky jako staré babičky

Abychom se, dámy, nepochopily špatně. Mít šedé vlasy neznamená vypadat jako stará babička. Šedé vlasy jsou už pár let zpátky v módě a mohou vypadat neuvěřitelně stylově. Ale šedé vlasy, kterým neposkytneme adekvátní péči a styling, nám roky mohou přidat, a to výrazně. Řekneme si, jak o šedivé vlasy pečovat, ale ještě předtím se dozvíme, co se s vlasy děje, když stárneme.

Jaký vliv má stárnutí na vlasy?

Tělo se postupem času a přibývajícími roky opotřebovává a s vlasy tomu není jinak. Mohou začít řídnout. Proč? Zkracuje se totiž fáze, kdy je vlas aktivně generován a prodlužován, některé folikuly přestanou produkovat nové vlasy. Také nedostatečná produkce mazu může zapříčinit ztenčení vlasu. Ve vyšším věku také může hrozit zvýšené vypadávání vlasů, za to poděkujme hormonům.

Ale dobrá zpráva, obecně platí, čím méně stresu, tím méně problémů s vypadáváním vlasů. Posledním „dárečkem“ je pak šedivění vlasů. Během stárnutí vlasy ztrácejí melanin, tedy složku produkující pigment. U některých jedinců může dojít také ke změně textury vlasů.

Foto: Shutterstock

Jak o šedivé vlasy pečovat?

Šedivé vlasy jsou o něco náchylnější k mechanickému poškození, proto je musíme úmyslně posilovat. Chce to produkty přímo určené pro přirozeně šedé, tedy slabší vlasy, jednou týdně masku a pravidelně olejíček. Je třeba používat kvalitní kartáč a rozčesávat velice opatrně, naučit se vlasy pěkně vyfoukat. Fialovým (silver) šamponům se raději vyhýbejte nebo buďte alespoň velmi opatrné. Často pak zvýrazní kruhy pod očima nebo špičatý nos.

Jaké střihy sluší šedovláskám?

Vícero kadeřníků se shoduje, že šedivým vlasům nejméně sluší postupný sestřih, takže zapomeňte na nějaké sestříhání či prostříhání. Vlasy by měly být střiženy do jedné délky, nejlépe do mikáda. Hodně populární, poutavé a trendy jsou také krátké střihy, jen je třeba pečlivě vybírat kadeřníka, ať odcházíte s novým účesem spokojená.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
4 měsíců

A mladé ženy se barví na šedivo aby vypadaly jako babičky?🤔