Zhubnout tlustý obličej je nejtěžší. Tyhle triky ale fungují vždy a spolehlivě

Pokud toužíte zlepšit vzhled svého obličeje, existují různé způsoby. Kromě cviků zaměřených na tváře se zamyslete i nad tím, jaké návyky mohou mít vliv na vaše zdraví a vzhled. Pokud se snažíte zhubnout, dbejte na správnou stravu a pravidelný pohyb. Samozřejmě se ale nebojte také vyzkoušet cviky a masáže, které mohou být pro vzhled vašeho obličeje velmi prospěšné.

Na obličeji se promítá i nedostatek spánku

Změny v obličeji mohou být nejen důsledkem vyšší váhy, ale také dalších faktorů. Kromě přejídání a nedostatku cvičení může mít na vzhled obličeje vliv také dehydratace, nedostatek spánku a nadměrné slunění. Existují ale také cviky, které mohou pomoci vrátit obličeji správné linie a zabránit nežádoucímu úbytku tuků z oblastí, kde je třeba je zachovat. Stačí trocha trpělivosti a pravidelnost.

Zkuste obličejovou jógu

Pokud toužíte po štíhlejším obličeji, může vám pomoci obličejová jóga. Tato forma cvičení se zaměřuje na posilování a protahování svalů obličeje, což může vést ke snížení množství tuku v této oblasti. Obličejová jóga má svůj původ v Indii, ale je také spojována s Japonskem a Čínou. Kromě posilování svalů obličeje může tato technika také pomoci uvolnit napětí a zlepšit celkovou pokožku obličeje.

Foto: Shutterstock

Změňte životní styl

Nezáleží jen na cvičení, které může změnit vzhled vašeho obličeje. Vzhledem k tomu, že způsob, jakým žijeme, se odráží v našem fyzickém těle, mají vliv na vzhled obličeje i jiné faktory.

Nedostatek spánku, dehydratace a nadměrná konzumace alkoholu jsou faktory, které se mohou projevit mimo jiné i v obličeji. Z hlediska stravy mohou vysoké dávky rafinovaných sacharidů a sodíku, a nedostatek vlákniny také hrát roli. Bez ohledu na to, zda se snažíte zhubnout, měli byste mít zdravý a vyvážený jídelníček. To přispěje k lepšímu vzhledu, zdravějšímu odvodnění organismu a štíhlejšímu obličeji.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments