Zkušení lidé dávají na koberec kostku ledu. Až zjistíte proč, budete to dělat také a ušetříte tisíce korun

Někdy se objeví problém, o kterém nás ani nenapadlo přemýšlet, že bychom ho někdy mohli řešit. Tak třeba přestěhujeme nábytek o kousek vedle – a zjistíme, že na krásném, téměř novém koberci zůstaly otlaky od nábytku, které ne a ne zmizet.

Stačí jednoduchý trik, abychom koberec nemuseli vyhazovat

Pokud je koberec starý a i na jiných místech třeba ošoupaný nebo zašpiněný, tak si asi řeknete, že je čas vyměnit ho za nový.

Jestliže jste ale koberec kupovali nedávno a jinak jste s ním spokojení, pravděpodobně ho budete chtít zachránit. Rozhodně není třeba starý koberec hned neekologicky vyhazovat a utrácet peníze za nový. Ten starý totiž ještě můžete zkusit spravit. Máme pro vás dobrou zprávu: není na tom nic těžkého.

Mocná síla vody

Poté, co odsunete nábytek, zůstanou na místě, kde stály nohy či dno daného nábytku, otlačeniny, které rozhodně nejsou vizuálně pěkné. I když se snažíte vlákna rozčesat třeba kartáčem, nedaří se je udržet nahoře, přece jen na ně starý nábytek vyvíjel tlak docela dlouho.

Pak je tedy čas na zmíněný trik. Vezměte několik kostek ledu a dejte na vytlačené místo. Jak se bude led pomalu rozpouštět, budou vlákna koberce pozvolna nasávat vodu a pomalu se napřímí. Jakmile koberec uschne, znovu místo pročešte. Uvidíte, že se problém výrazně zlepšil.

Foto: Shutterstock

Klasické vyklepávání koberců

Koberce je vhodné pravidelně vysávat. Na skvrny byste potom měli používat čisticí přípravky určené právě na koberce, abyste je zbytečně nepoškodili špatným čištěním.

Rozhodně ale neuděláte chybu, pokud koberec vezmete a klasicky ho vyklepete někde venku tak, jak to dělaly naše babičky. Přece jen se v něm usazuje spousta prachu, případně i roztočů, které je tak nevysajete. Když ho necháte občas vyvětrat na čerstvém vzduchu a pořádně proklepete klepačkou, zbavíte se velkého množství nečistot, které v něm zůstaly.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments