Zloději v Česku mají nový fígl, jak vás vybrat. Když na dveřích objevíte tohle, už se na vás chystají

Spolu s letními dovolenými začíná také hlavní sezóna zlodějů v České republice. Ti se celoročně připravují na dva tři měsíce intenzivní akce, která právě teď začíná. Každoročně přitom přicházejí s novými metodami, jelikož i v tomto nelichotivém řemesle se neustále inovuje. Může se vám tedy stát, že po návratu z dovolené prožijete opravdu nepříjemné chvíle, jelikož zjistíte, že jste se stali terčem nějaké takové skupiny.

Jdou na jistotu

Těch na území České republiky operuje stále celá řada. Je totiž třeba vzít v potaz, že vloupačky jsou pořád mimořádně výnosnou činností. Dnes se přitom používají takové metody, které ztěžují dopadení pachatelů. To ostatně dokládá i nedávná série vloupání v okolí Prahy, kdy ani po desítkách vybraných domů na poměrně malé místě nebyli pachatelé stále dopadeni.

Také pro letošek si tyto skupiny připravily celou řadu způsobů, jak na vás vyzrát. Používají teď například lepicí pásku, která jim slouží k otestování toho, zda je daný dům či byt doopravdy opuštěný, jak si vytipovali. Chtějí jít jednoduše na jistotu a nechtějí v domě narazit na jeho nájemníky. To se totiž rovná nepovedené akci.

Proto vám průhlednou páskou přelepí zámek a vyčkají po určitou dobu. Následně se v nestřeženou chvilku přijdou podívat, jak páska dopadla. Pokud je neporušená, znamená to, že dveře nikdo neodemykal, tudíž jsou obyvatelé pryč. Pokud je protržená, potom je jasné, že jste doma.

Je přitom s podivem, jak málo lidí si uvědomí, že jsou předměty zájmu zlodějů, i když tuto lepící pásku identifikují. Nenapadne je totiž nic nekalého a mají pocit, že šlo například o žert, případně aktivitu dětí. Vždyť není výjimečné, že děti pořád něco někam lepí. Často si však lidé tenké pásky ani nevšimnou.

Jsou tu nové metody

Tento postup je modernější verzí staré dobré metody, která spočívala v použití drobivé sušenky, která se umístila pod rohožku. I tento způsob některé “staré školy” dosud používají. Pakliže je po čase sušenka rozšlápnutá, znamená to, že do domu stále někdo chodí a není zrovna nejlepší čas jít do akce. Pokud je ale vcelku, potom v domě nikdo není.

Je velmi obtížné se vloupačkám bránit. Někteří se o to pokoušejí například vytvořením chytré domácnosti, kdy potom z dovolené řídí pravidelné rozsvěcení světel. Tento model je ovšem profesionálům velmi dobře znám a dokáží ho snadno prokouknout. Tudíž jim nakonec na jejich aktivitu pouze posvítíte.

Čtěte také: Stát zahájí kontrolu účtů v bance. Bude zkoumat, jestli jste si nenašetřili náhodou příliš moc peněz

Je třeba se smířit s tím, že všem loupačkám nepředejdete. Velmi dobře se ale dají mírnit následky. Jde o to, abyste doma neměli velké cennosti, které by vám mohli zcizit. Všechno ostatní dokáže vyřešit obyčejné pojištění domácnosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 měsíc

Pod rohožku se dívám pásku přes zámek jsem neměl Kontroluju to a pokud bych něco zjistil nahlásím to.Policajti by měli namísto buzerace víc obcházet sídliště Pokud takového parchanta chytí tak mu napařit min 300 hodin veřejných prací za existenční minimum s náhradou škody co způsobil a pokud to nebude mít efekt useknout mu pazouru a bez nároku na invalidní důchod a makat do řádného. To by si snad ti parchanti už rozmysleli sahat na cizí.