Žena prozradila, na co používá rychlovarnou konvici. Lidé vůbec nechápali, že je to možné

Rychlovarná konvice patří k nepostradatelným pomocníkům v jakékoliv domácnosti. Většinou ale lidem postačí pouze jedna, protože dokáže zastat veškerou práci, na kterou je určena, tedy ohřívání vody, sama o sobě.

Netradiční použití rychlovarné konvice

Proto uživatele na sociální síti Reddit překvapil příběh ženy, která se podělila s tím, že má doma rychlovarné konvice hned dvě. Matka od rodiny zde hledala ujištění, že dělá vše správně. Její přátelé a širší příbuzenstvo se totiž domnívá, že tomu tak není.

Jenže ani od široké veřejnosti se jí nedostalo podpory. Když odhalila, na co druhou rychlovarnou konvici používá, byli lidé zděšeni. Nechápali, že něco takového je vůbec možné.

V zásadě máme v naší kuchyni dvě rychlovarné konvice. V jedné ohříváme vodu a druhou používáme na ohřev polévky,” začala svůj popis žena. “Díky konvici je to úžasně jednoduché a rychlé. Myslela jsem si, že to tak dělá většina lidí.

V komentářích se nicméně dozvěděla, že to tak kdekdo skutečně nedělá a ona představuje velkou výjimku. Žena si však trvala na svém a vysvětlovala třeba, proč pro tento účel nepoužívá raději mikrovlnou troubu, jako všichni ostatní.

Foto: Shutterstock

Má to velkou výhodu

To je právě ta velká výhoda rychlovarné konvice, protože se do ní vejde spousta polévky, na rozdíl od mikrovlnky,” uvedla autorka příspěvku, která nevidí problém ani v pozůstatcích jídla. “Zbytky nejsou problém, konvici pravidelně myjeme.

Když byla diskutujícími tázána, co dělá, když se kousky polévky usadí v součástech rychlovarné konvice, odpověděla, že v takovém případě dá do konvice vodu a převaří ji.

I tak dali ženě diskutující co proto. “Tenhle příspěvek mě naprosto dostal. Jak může někdo dávat do konvice polévku,” píše jeden z přispěvatelů. “Myslím, že děláte všechno správně, až na ten bod, kdy dáváte do konvice polévku,” rýpla si další diskutující. “Ano, tohle také děláme. A máme také třetí konvici na lasagne,” pokračoval další v humorné notě.

Zdá se tedy, že ohřívání polévky v rychlovarné konvici se v dohledné době nijak zvlášť nerozšíří.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeňka
Zdeňka
1 rok

To není možné,to jsem ještě neviděla.

Zvoník
Zvoník
1 rok

Dají se v rychlovarné konvici ohřát uzené prasečí ocásky?

Dominik
Dominik
1 rok

Co vše se dá uvařit v rychlovarné konvici? Docela mě to zajímá.

Christana
Christana
1 rok

super nápad, vyzkouším

Josef
Josef
1 rok

Vyzkoušel jsem to a je to SUPER.

elíza
elíza
1 rok

No já si kdysi v jednom zaměstnání dělala čaj a v hrnku mi plavala mastná oka a divně to zapáchalo. Pak jsem se dozvěděla, že v té konvici jeden brigádník si ohříval párky, ale neumyl ji po tom.

Josef
Josef
1 rok
Reply to  elíza

Nemohlo to zapáchat,, když se to pokaždé vyváří.

Zdeněk
Zdeněk
1 rok

Ahoj, lidičky, já v rychlovarné konvici dělám párky a je to naprosto v pohodě, jako z kastrulku s vodou na sporáku.

Janusz
Janusz
1 rok

Viděl jsem pořád na programu Galileo jak se dá uvařit skoro vše jen tímto způsobem (zelenina, rýže, brambory, maso, sladké doplňky). Takže nevidím důvod proč to nevyužít v místě kde máš minimální prostor v kuchyní. 😎😎

Tomáš
Tomáš
1 rok

Jednoho takového člověka jsem před lety taky znal. A rozhodně je to lepší než mikrovlnka.

Nelen Nel
Nelen Nel
1 rok

Tak nevím,ale nedávno tu kdosi (dokonce to byl kuchař) radil,jak hodně rychle uvařit brambory,,,,, nakrájet na drobno a do rychlovarné konvice,,,,, Tak kdo je šiší?