Zloději začali označovat domy v Česku, které vyloupí. Přišli na nové fígle, máte jen malou šanci

Zloději jsou a budou. Mohou si vytipovat i váš byt, dům či chatu a vy byste měli udělat všechno pro to, abyste se nebezpečí vyhnuli a svůj majetek, případně i zdraví, ochránili.

Jednotliví zloději i gangy

U nás se častěji setkáváme s vykradenými sklepy než přímo domácnostmi, neboť žijeme v poměrně bezpečné společnosti. Zloději-jednotlivci se častěji soustředí třeba na kapsářství ve veřejném prostoru, než aby se vlamovali do často dobře zabezpečených bytů. Problém jsou situace, kdy se vytvoří gang, který se na vykrádání domů či bytů specializuje – tam už totiž mohou jít škody do milionů a být dokonce ohroženy i životy těch, kdo by se lupičům připletli do cesty.

Velmi ohrožené jsou v tomto případě chatky v zahrádkářských koloniích nebo rekreační chaty. Zvlášť když je na podzim zazimujete a víc se o ně nestaráte, můžete na jaře přijet ke zcela vyrabované nemovitosti. Je proto dobré místo pravidelně kontrolovat nebo ho pečlivě zabezpečit.

Označují si zloději vytipované cíle

Na internetu se můžete dočíst historky o sušence schované pod rohožkou – zloději si jí prý označují byt, který se chystají vykrást. Proč by to dělali? Údajně proto, že pokud sušenka zůstane vcelku, znamená to, že do bytu či domku pár dnů nikdo nešel (nešlápl na rohožku a nerozdrtil svou vahou sušenku).

Pravděpodobně jde jenom o městskou legendu, ale rozhodně byste si měli dávat pozor na to, co se v okolí vašeho bydliště děje. Především zlodějské gangy si totiž opravdu mohou kořist vyhlížet dopředu.

Foto: Shutterstock

Nezveřejňujte informace o své nepřítomnosti

Všichni se chceme pochlubit tím, že odjíždíme na měsíc na exotickou dovolenou nebo že máme v plánu pracovní cestu do některé z oblíbených metropolí. Měli bychom si však dávat pozor, kde a jak tyto informace uveřejňujeme.

Velkým rizikem mohou být otevřené sociální sítě. Pokud každý může vidět, že se někam chystáte či že už několikátý den zveřejňujete fotky z pláže, hrozí, že si zloději vytipují právě váš domů, protože vědí, že v něm na nikoho nenarazí.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
roland.eichhorn.
roland.eichhorn.
2 měsíců

Neustále máte vzor USA,tak proč není zákon jako tam.Chytite zloděje na svém pozemku tak ho odprasknu a bez potahování.

Vladimíra Vladimírovna
Vladimíra Vladimírovna
2 měsíců

Vodní pistolkou?

Vladimír
Vladimír
2 měsíců

No mohou přijít. Na nočním stolku mi leží magnum. Pošlu je je do pekla navždy.

Leoš
Leoš
2 měsíců

Zloději v bytě nesmím ublížit, jelikož zloděj bohužel má větší právo než má vlastník nebo nájemník.

Lukáš
Lukáš
2 měsíců

To by si mohli zkusit.at prijdou.ja sem nane pripraveny.