Žluté skvrny z polštářů okamžitě zmizí. Existuje na to 100% účinný fígl

Stalo se vám, že po svlečení povlečení jste na polštáři objevili žluté skvrny? Ani pravidelné převlékání povlečení nezajistí, že budou navždy zářivě bílé. Samozřejmě pokud převlékáte pravidelně, bílá barva bude mít delší životnost. Bohužel v některých situacích nelze nečistotám uvízlým na polštáři zabránit. Ať už máte malé děti, které ho omylem zašpiní nebo jste nemocní a vlivem vysoké teploty se zpotíte. Některé situace prostě nemůžete ovlivnit.

Pravidelná péče

Základem pro udržení čistého polštáře je pravidelná péče. Dle rad odborníků je ideální měnit povlečení každý týden, maximálně jeden krát za čtrnáct dní.

Není-li pravidelná péče dostačující, což po čase bude u většiny polštářů, můžete přistoupit k praní. Vždy před praním polštáře prostudujte štítek se symboly. Tak získáte informace, jak při praní postupovat. Některé polštáře nelze klasicky vyprat, ale je nutné chemické ošetření. Pokud byste polštář vyprali v pračce, může dojít k jeho nenávratnému poškození a pakliže se jedná o nedávnou koupi, i o ztrátu záruky. Praní polštářů se doporučuje zhruba dvakrát do roka. Díky praní bude polštář čistý nejen na povrchu, ale zbavíte se i roztočů.

Praní polštáře

Nejprve je třeba ošetřit jednotlivé skvrny, které jsou způsobené potem, špínou, make-upem anebo jídlem. Pro ošetření můžete použít běžně dostupné spreje na odstraňování skvrn nebo použijte podomácku vyrobenou pastu z jedlé sody a vody.

Po ošetření jednotlivých skvrn, vyperte polštář ve směsi octa, sody a pracího prostředku. Na 3 polévkové lžíce pracího prostředku použijte 250 ml jaru nebo jiného mycího prostředku na nádobí, 280 g jedlé sody a 120 ml octa. Směs by měla vystačit na praní dvou kusů polštářů. Po vyprání v připraveném pracím prostředku, pokračujte druhým cyklem. Nyní pouze praní s horkou vodou. Případně můžete pro druhý cyklus použít znovu 120 ml octa. Díky octu se odstraní zbytky pracího prostředku.

Foto: Shutterstock

Nevyprali se všechny skvrny? Zkuste přidat šálek (cca 60 ml) peroxidu vodíku, jako bělidlo a vyperte.

Pro praní polštářů můžete využít i běžné prací prostředky nebo speciální prací prostředky na peří. Vždy je důležité vybrat vhodný prostředek dle náplně polštáře.

Polštář sušte buď na sluníčku, které pomůže k vybělení anebo pomocí sušičky. Při sušení v sušičce použijte dva tenisové míčky, které polštáře krásně načechrají.

Pro klidný spánek na čistém polštáři můžete využít i některý z aromatických sprejů speciálně určených na polštář.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments