Zmáčkla špatné tlačítko na pokladně. A fofrem do vězení, dejte si na to pozor

Samoobslužné pokladny jsou velkým pomocníkem, zejména pak ve chvílích, kdy jsou běžné pokladny obsazené a zákazník by musel čekat. Obchodům to také umožňuje snižovat stavy, případně zaměstnance směřovat k užitečnějším činnostem.

Neumí, nebo to zkoušejí?

Začíná se však ukazovat, že tyto pokladny mohou nadělat i poměrně slušnou paseku. Lidé se je totiž naučili zneužívat. Podle hesla příležitost dělá zloděje zkoušejí nejrůznější finty a obchodní řetězce toho mají plné zuby, a tak k případům rovnou volají hlídky, a kde mohou, postupují velmi tvrdě.

Někdy na to pak mohou doplatit i lidé, kteří se samoobslužnou pokladnou neumějí. Jenže přesně tak se obvykle tváří i nachytaní lapkové, a tak je obtížné mezi těmito případy rozlišovat.

Opravdu nepěkně teď dopadl jeden incident v Polsku, kdy 47leté ženě po manipulaci se samoobslužnou kasou zcela vážně hrozí dva roky odnětí svobody.

Foto: Shutterstock

Raději si nechte zajít chuť

Co se stalo? Personál si všiml podezřelého jednání dotyčné, a když ji konfrontoval, zjistil, že v tomto ohledu měl správný čuch. Žena měla totiž tašku plnou ovoce a zeleniny, avšak na účtence byla samá červená řepa. Všechny produkty si totiž navážila jako tento druh zeleniny, který je poměrně levný.

Pochopitelně se hájila tím, že udělala chybu, avšak příliš důvěry to nevzbuzovalo, a tak teď čelí velkým trablům. Podobné případy nejsou výjimkou ani v České republice. I když vás může lákat vyzkoušet na “samoobslužce” nějakou tu fintu, raději si nechte zajít chuť. Může to totiž skončit opravdu špatně. A pokud si nejste jistí, raději volte standardní pokladnu.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments