3, 5 nebo 7 – kolik jídel denně je ideální počet?

jogurt ve sklenici

Kolik jídel denně je ideálních? Jak často máme jíst? A kolik toho máme sníst? Je rozumné jíst třikrát, pětkrát nebo až sedmkrát denně? A jak se to má s menšími porcemi? Možná i vám běhají podobné otázky hlavou a vy na ně marně hledáte odpověď. Pojďte se společně s námi podívat na často diskutovanou otázku: kolik jídel denně máme jíst, abychom žili zdravě a třeba i zredukovali hmotnost?

Kolik jídel denně je v pořádku?

Někde se dočtete, že byste měli jíst pouze 3 jídla denně. Jinde vám zase poradí, že by počet jídel za den měl být 7. Jak si tedy máte vybrat, co je vlastně správně, když všude doporučují něco jiného? Není se čemu divit, že v tom máte zmatek a vlastně vůbec netušíte, jak správně začít. Množství porcí denně je často diskutované téma, o které se zajímají i odborníci. I my se tedy ptáme: kolik jídel denně je v pořádku?

Každý to máme jinak

Doporučovaný počet porcí za den se pohybuje mezi 3 a 5. Záleží totiž na každém z nás, co nám více vyhovuje. Zatímco někomu bohatě postačí 3 jídla denně, jinému bude více vyhovovat, když si mezi ona tři hlavní jídla (snídaně, oběd, večeře) vloží ještě dvě malé svačiny a tím se dostane na počet 5. Každý z nás to má jinak, tělo každého z nás potřebuje něco jiného a my bychom se měli naučit ho poslouchat.

Nestaňte se otrokem jídla

Pokud se lidé snaží zhubnout, na internetu nebo kdekoli jinde se nejčastěji dočtou, že je potřeba jíst pravidelně, dodržovat 2-3 hodinové intervaly, dopřávat tělu jídlo i v případě, kdy ještě nemá hlad a především snídat. Často se pak stávají otroky jídla, kdy striktně dodržují časové intervaly a když se náhodou ráno nestihnou najíst, mají z toho výčitky svědomí.

Pokud nejste zvyklí snídat, nelámejte to přes koleno. Nesnídejte, pokud na to tělo není připravené. Nemáte-li mezi obědem a večeří hlad, nedávejte si svačinu jen proto, že uběhly 3 hodiny mezi jídly. Poslouchejte své tělo, ono vám nejlépe napoví, co je pro něj nejlepší.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments