Albert předvedl strašnou věc. Češi už zuří. Jak si to může dovolit?

Drahé potraviny v obchodních řetězcích jsou jedna věc. Ovšem v takovém případě by člověk také čekal, že za to dostane přinejmenším nějakou kvalitu. A když už ne to, tak alespoň, že se nebude muset v takových obchodech bát nakupovat, protože by se mu také mohlo něco nepříjemného přihodit.

Zase je přistihli

Jak ale ukazují pravidelné kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce, situace v českých obchodních řetězcích, pokud jde o dodržování hygienických norem, je naprosto tristní. Poté, co byl takto odhalen neskutečný nepořádek například v Bille nebo Kauflandu, se teď do sítě chytil také Albert.

Ten si přitom v poslední době zakládá na tom, že chce být tím kvalitním řetězcem, kde si nakoupíte dobré potraviny a budete mít z nákupu příjemný pocit. Ovšem co platí na samotné prodejní ploše, to je evidentně na hony vzdáleno tomu, jak funguje sklad takové prodejny.

Inspektoři se v hypermarketu Albert na Kladně nestačili divit tomu, co se tady odehrává. Nejenže byl sklad v naprostém nepořádku a panovala tam velká špína, ale navíc tam ještě řádili hlodavci, a to skutečně ve velkém. Kromě běžného myšího trusu došlo i na nejhorší.

Takhle to vedou v Albertu na Kladně. / Foto: SZPI

Tohle už je moc

Hlodavci se už totiž pouštěli do samotných potravin. Některé byly rozkousané tak, že už se z nich obsah sypal ven. Je přitom možné, že takové potraviny se ještě dostaly na prodejnu a někdo si je koupil, protože si této vady nevšiml.

Inspekci nakonec nezbylo nic jiného než skladové prostory tohoto Albertu zavřít až do sjednání nápravy. Je však na místě se ptát, zda by nebylo lepší uzavřít celou prodejnu. Jak se ukazuje, obchodní řetězce si z takových kontrol moc nedělají. Když se na ně přijde, vše rychle uklidí a jede se dál. Rozhodně by to chtělo přísnější tresty.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Helča
Helča
1 rok

Fakt strašná věc 🤭 kvůli tomu asi přestanu jíst 😄na světě se dějí horší nepříjemnosti a nikoho to nezajímá.Tím nechci říct, že je to správné, ale horší by bylo to jídlo otrávené například.