Albert spustil v Česku neskutečnou novinku. Tohle tady roky chybělo, zákazníci ho berou útokem

Není pro obchodní řetězce v České republice jednoduché zavděčit se zákazníkům. Částečně si za to mohou samy. Dlouho totiž krmí českého spotřebitele poměrně nekvalitními potravinami, za které si účtují často až nehorázně vysoké ceny. Nepřekvapí tedy, že lidé stále častěji vyrážejí na nákupy do levnějšího Polska nebo o poznání kvalitnějšího Německa.

V dnešní době ideální

Pravdou ale je, že tu a tam se i českému obchodnímu řetězci něco povede. Lidl takto před pár lety zabodoval s bedýnkami, které plní ovocem a zeleninou, jež by už neuspěly v regálech, a prodává je tak za pár korun. A Albert teď připravil novinku, kterou už nějakou dobu provozuje ve svých zahraničních prodejnách, například domovském Holandsku.

Mezi zákazníky to má přitom takový úspěch, že s tím přišel i do České republiky. O co jde? Není to nic jiného než krabičky, ve kterých najdete potřebné ingredience pro uvaření určitého pokrmu. “Viděla jsem to dnes v Albertu poprvé a jsem nadšená. Už nemusím složitě vybírat zeleninu pro ten který pokrm, ale všechno dostanu v jednom boxu,” říká pro server AAzdravi.cz zákaznice Kristýna z Prahy. Ta už prý vyzkoušela hned tři takto předpřipravené suroviny.

Jde přesně o ukázku toho, jak malá věc může zpříjemnit nákup. Albert pochopitelně už roky nabízí nejrůznější své hotovky, které stačí strčit pouze do mikrovlnné trouby, a můžete jíst. Kdo je ale někdy ochutnal, jistě nám dá za pravdu, že to nestojí za nic, podobně jako v dalších řetězcích.

Krásně připravené ingredience na jednotlivá jídla můžete kupovat v Albertu. Cena se pohybuje kolem 100 Kč za balíček.

Vybere si každý

Tady však jde o skutečné vaření, které doma absolvujete, ovšem díky krabičkám se základními ingrediencemi si zjednodušíte a urychlíte nákup, což se rozhodně počítá. Nemusíte přitom jednotlivé věci hledat a máte vše pohromadě v potřebném množství. Takže teoreticky můžete i ušetřit, protože lidé mají tendenci nakupovat na recept surovin často zbytečně moc, a pak je vyhazují.

Tímto způsobem si koupíte ingredience na různá světoznámá jídla, jako jsou lasagne, kuskus, burrito, kuře piri piri nebo musaku. Pravdou ale je, že zatím je v krabičkách především zelenina a někdy i další trvanlivé produkty pro přípravu jídla. Zbytek je potřeba ještě dokoupit.

Čtěte také: Kaufland rozjel parádní novinku. Češi nakupují jako diví, to tu chybělo

Nejdříve jsem z toho zajásala. Pak v obchodě si přečetla, co vše musím dokoupit. Tu základní zeleninu, co tam nabízí mám běžně doma, protože vařím denně. A dát 100 Kč za tohle je prostě hodně. Nápad dobrý ale ne pro každého,” uvedla pro změnu paní Alena, které přišla vysoká cena za danou službu. Na druhou stranu, málokdo si uvědomuje, jak je dnes vše drahé a že těch pár surovin může takovou částku dohromady dát. Nehledě na to, že jsou boxy často v akci, takže je pořídíte levněji.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments