Hodně zamazaný záchod dokonale vyčistíte pouze s použitím česneku

Česnek je jedním z nejoblíbenějších dochucovadel české kuchyně. Polévky, pečená masa, pomazánky nebo omáčky by bez něj často byly jen nevýraznými a mdlými potravinami.

O česneku se ví, že kromě dochucování má i antivirové, antibakteriální a antibiotické účinky. Podporuje trávení, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a doporučuje se ho užívat jako prevenci při začínajícím nachlazení. V tom případě si ho raději smíchejte s medem.

Také si s ním nerozumí cizopasníci, například roup dětský a umí prý zahnat i upíry.

Česnek jako čistidlo?

Ale používat česnek jako čistidlo? To opravdu není běžné. Přitom se může stát neocenitelným pomocníkem při mytí vašich záchodových mís. Je to díky látce zvané allicin. Té vděčí nejen za specifickou vůni, ale i za své protiplísňové a antibakteriální schopnosti.

Můžete použít stroužky i vývar

Jak tedy vyčistit česnekem záchodovou mísu? Existují dokonce 2 způsoby. Ten první je, že stroužky česneku rozdrtíte a jednoduše vhodíte do mísy, kde je necháte celou noc louhovat.

Proč přes noc? Je to právě kvůli jeho odéru, který není každému příjemný. Protože ale záchod používáte během noci přece jen méně často, nebude vás tolik obtěžovat. Ráno prostě jen spláchnete a je to.

Záchodová mísa prý obsahuje až 1,5 milionu bakterií na cm čtvereční a taková přírodní desinfekce jí jen prospěje.

Chcete-li vyzkoušet raději druhý způsob, připravte si česnekovou infuzi. Jednoduše svařte 2 šálky vody, přidejte 2 pokrájené stroužky česneku a nechte asi 15 minut louhovat. Poté vlijte česnekový vývar do záchodu a opět nechte působit přes noc.

Foto: Shutterstock

Odstraní z mísy žluté skvrny

Pokud budete tuto kúru opakovat pravidelně 2 x týdně, bude vaše toaleta čistá, bez bakterií, plísní i bez zápachu. A navíc vám česnek pomůže zbavit se i případných žlutých skvrn na vaší keramice. Pokud nezmizí po 1. omytí, celý proces zopakujte, dokud nebude mísa opět bílá.

Je to ekologická i levná metoda, při které dosáhnete kýžených výsledků bez použití agresivní chemie. Radost tak uděláte nejen životnímu prostředí, ale i své peněžence.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments