Aromaterapie s bobkovým listem. Jedinečná kombinace zajišťující pevné zdraví a klidný spánek

Věříte na sílu přírody? Aromaterapie je léčbou, která již podle názvu pracuje s aromatem, a to převážně přírodních produktů.

Koření, květiny a jiné přírodní látky jsou používány při terapii hlavně k tomu, aby pacienta uvolnily, zlepšily náladu, zdraví a dodaly energii. Skvělým pomocníkem je pro tento účel také bobkový list. 

Všestranné využití

Než se bobkový list začal používat pro aromaterapii, našel své místo v kuchyni, dále třeba jako součást květinových doplňků, ale také jako ingredience při výrobě léčivých olejů, které byly určené k mazání. 

Jeho výrazné aroma vytvoří z každého jídla jedinečnou pochoutku, obzvlášť u zvěřiny, kde je jeho vůně nesmírně ceněná. 

Výrazná vůně

Doutnání bobkového listu zaplní celý prostor výrazným aroma. Stačí použít nádobu, která nezačne hořet a pár bobkových listů zapálit. Vaším domovem se bude linout trocha kouře, který však s sebou ponese zajímavé až exotické aroma. 

Trpíte-li například častými záchvaty úzkosti, panikou nebo podobnými obtížemi, je pro vás bobkový list tím nejlepším přítelem do nepohody. Jakmile budete cítit známé nepříjemné signály a uvidíte, že se blíží stav úzkosti, stačí zapálit pár lístků zameditovat si nebo si celé tělo namasírovat aromatickým olejem z bobkového listu. 

Oleje používejte raději před spaním nebo o volných dnech, jelikož byste ve společnosti nemuseli jít každému pod nos. V případě, že se chcete aromaterapii věnovat ráno nebo přes pracovní den, zvolte raději pálení lístků. 

Léčivé účinky

A proč si mnoho lidí oblíbilo právě tento druh koření k aromaterapii? Důvod je jednoduchý. Listy mají totiž schopnost uvolňovat vůni, která léčí. Zklidňuje lidské tělo, odbourává stres, úzkost, nervozitu a zlepšuje psychické zdraví. 

Aromaterapii je třeba stejně jako každou léčbu provádět pravidelně, aby se dostavily požadované účinky. Po léčivém procesu vyvětrejte, běžte na čerstvý vzduch nebo si udělejte krátkou procházku. 

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.