Aspirin můžete využít netradičním způsobem. Pomáhá při Covidu-19 i proti lupům či akné

Pokud nás bolí hlava nebo cítíme, že na nás jde nachlazení, sáhneme po aspirinu. Představíme vám netradiční způsoby, jak aspirin využít. Pomůže s problematickou pletí, s praním prádla i při čištění toalety.

Aspirin a Covid-19

Vědci přišli se zajímavým zjištěním, že aspirin může být velkým pomocníkem při léčbě pacientů s Covidem-19. Výzkum ukázal, že výrazně snižuje úmrtnost. Podle lékařů to způsobuje vlastnost léku, která působí proti krevním sraženinám. Ty jsou přitom u koronaviru velkým strašákem, který může náhle ukončit život.

Aspirinem proti propoceným skvrnám

Perete trička, košile a halenky na nízké teploty a nedaří se vám odstranit propocené skvrny? Pomůže vám aspirin. Stačí dvě tablety rozmíchat v troše vlažné vody a roztokem potřít propocená místa. Po dvou hodinách oděv klasicky vyperte.

Výživa do vázy

K řezaným květinám si můžete zakoupit pytlík s výživou nebo můžete sáhnout po jedné tabletě aspirinu. Květiny vydrží déle čerstvé. Aspirin vám pomůže i při rozmnožování rostlin, přispívá k rychlejšímu zakořenění sazenic.

Záchrana pro autobaterii

U starších baterií můžete jako nouzové řešení využít aspirinový trik. Odšroubujte víčka a alespoň do dvou z nich vhoďte tabletu aspirinu. Aspirin je jen první pomoc, výměně baterie se nevyhnete.

Usazené skvrny

K vyčištění záchodové mísy někdy nestačí ani ty nejsilnější chemické prostředky. Rozpusťte několik aspirinů do pasty a pastou potřete vnitřek toalety. Po deseti minutách opláchněte.

Aspirinem proti lupům

Nepomáhají vám tradiční šampony proti lupům? Pak vsaďte na aspirin. Rozdrcenou tabletu rozpusťte v malé trošce vody a smíchejte s obvyklou dávkou šampónu. Vlasy běžně umyjte a důkladně opláchněte.

Bělidlo na prádlo

Časté praní prádla způsobuje jeho zašednutí nebo zažloutnutí. Kyselina salicylová vám pomůže prádlo vybělit. Přidejte několik tablet do bubnu pračky. Z aspirinu může vyrobit i účinnou pastu, která vám pomůže odstranit odolné skvrny.

S aspirinem za hezčí pletí

Aspirin má samozřejmě antibakteriální účinky, proto vám pomůže i od ucpaných póru nebo zarudlých pupínků. Tabletu rozpusťte v kapce vody a potírejte pastou postižená místa.

Foto: Adobe Stock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments