Babičky nikdy nenechávaly špinavé nádobí ve dřezu. Způsobovalo to hrozné věci

Možná jste si doposud mysleli, že když necháte ve dřezu špinavé nádobí přes noc, nic moc se neděje. Třeba jste právě unavení nebo nemáte náladu, a když ho neumyjete dnes, nikam neuteče.  

Vyžeňte z domu špatnou energii

Jenže nejde jen o to, že když po ránu vejdete do takto „vyzdobené“ kuchyně, nálady vám to nepřidá. Že zbytky jídel na talířích a příborech zaschnou a budou se obtížněji mýt. Že špinavé nádobí není právě příjemná aromaterapie a v letních měsících navíc přiláká i spoustu nechtěných mušek.

Podle Feng Shui to ale navíc přináší do vašeho domu negativní a nemocnou energii. Ta může být zdrojem vaší špatné nálady, bolestí hlavy i nespavosti. Feng Shui je čínské učení o harmonii lidského života a vytváření šťastného domova. Pomáhá zformovat pocit zdraví, štěstí a pohody. Podle tohoto učení právě nepořádek blokuje přirozený tok pozitivní energie.

Stejně jako vzduch se i energie pohybuje volně vaším obydlím. Když ale narazí na hromadu nemytého nádobí nebo jiné formy nepořádku, uvízne. Tak se následně vytvoří ve vašem domě stagnující špatná energie, která se hromadí tak dlouho, dokud se nepořádku nezbavíte.

I babičky radily mýt nádobí

Pokud totiž máte v kuchyni špinavé nádobí, nedojedené sušenky a oblečení visí přes židle, je váš domov negativní energii zcela otevřený. Proto by nejen vaše kuchyně, ale celý byt měl být čistý a plný světla a rostlin. Jen tak umožníte pozitivní energii, aby prostoupila váš domov. I naše babičky, které asi o čínském učení nikdy neslyšely, věřily, že nemyté nádobí přináší do našich domovů negativní atmosféru.

Možná ale na staré čínské umění nevěříte. Přesto máte delší dobu pocit, že se vám nedaří a nic vám nevychází. Potom vyzkoušejte kromě každodenního mytí nádobí i tento recept. Usnadníte té správné energii, aby prostoupila váš domov. A za zkoušku přece nic nedáte.

Foto: Shutterstock

Skořice a pomeranč čistí energie

Do malého hrnce nalijte půl litru vody, přidejte 1 tyčinku skořice a 2 plátky pomeranče. Nechte na sporáku tekutinu pobublávat jak dlouho chcete a v případě potřeby přidejte další vodu.

Skořice čistí energii vyvolanou hádkami, hněvem a záští a chrání váš domov před dalšími zdroji negativní energie. Pomerančová vůně zase dodává energii. Jak se vůně budou šířit po vašem domě, zaplaví ho hřejivá a příjemná atmosféra.

Pomeranč a skořice jsou také úzce spojeny s vánočním obdobím, které má většina z nás ráda. Proto se díky této směsi budete cítit veselejší a šťastnější.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments