Banán na prázdný žaludek je tajný tip expertů na výživu. Neuvěříte, jak rychle půjdou kila dolů

Pakliže pořád zápasíte s váhou a nedaří se vám zhubnout, je možná na čase opustit všechny běžně doporučované postupy a zkusit to přeci jen odlišným způsobem. Dobrou zprávou je, že vás to nebude stát příliš času, úsilí ani odříkání. Žádná propocená trička v posilovně nebo stravování založené pouze na zelených výhoncích.

Když nic jiného nezabírá

Vlastně můžete jíst co chcete a s pohybem toto doporučení nijak neoperuje. Jediné, co je potřeba udělat, je dopoledne konzumovat pouze banány. A ty také nejsou zrovna špatné, co říkáte? Pokud tomu nemůžete uvěřit, vězte, že řada lidí už s tímto postupem slavila úspěchy. Tak si ho pojďme blíže rozebrat.

Možná už jste něco o banánové dietě zaslechli. Na západ od našich hranic je velmi oblíbená. Zpropagoval ji jistý Hitoshi Watanabe. Úspěch slavil možná i proto, že vše demonstroval sám na sobě, a to bez jakýchkoliv marketingových příkras. Chtěl to totiž prostě zkusit. On sám dlouhé roky bojoval s nadváhou, kterou se pokoušel překonat řadou “zaručených” metod, ale neúspěšně.

A tak si řekl, proč by si nemohl vytvořit dietu vlastní? Pomohla mu v tom manželka, která pracuje jako lékárnice. Spolu dali dohromady speciální plán, který je postavený právě na banánech. Výsledky se dostavily. Sám Hitoshi poměrně rychle zhubnul sedmnáct kilogramů a nedostavil se u něj typický jo-jo efekt.

Foto: Shutterstock

Skvělé výsledky

Celý vtip spočívá v tom, že si po probuzení a v dopoledních hodinách dopřejete sklenku vody a následně můžete jíst pouze banány. Těch můžete zkonzumovat i více, abyste neměli hlad. Celý postup je postaven na tom, že v banánech je obsažen rezistentní škrob, který podporuje trávení a nastartuje proces spalování. Pomůže tomu i sklenka vody. Jakmile odbije dvanáctá, můžete si dát oběd a nadále se stravovat, jak jste zvyklí.

Dále už jsou tu jen určitá doporučení. Například poslední jídlo, které si za den dáte, by mělo být před osmou hodinou večerní. To není zase tak obtížné splnit. Stejně tak byste měli omezit konzumaci alkoholu a mléka.

Výsledky na sebe ale nenechají dlouho čekat. Kromě toho, že se vám bude dařit shazovat přebytečná kila, se budete také cítit plni energie. Mělo by rovněž dojít k posílení imunitního systému a zvýšení soustředěnosti, protože banány podporují zdraví mozku.

Foto: Shutterstock, zdroj: Betterme

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
1 rok

Nebyl tu náhodou taky článek, že banán nalačno v žádném případě, protože prý hrozí cosi – už nevím, co? 😀

Jirka
Jirka
1 rok

No jo ale záleží na tom jakej banán 😀😀😀😀😀

Iris
Iris
1 rok
Reply to  Jirka

No ale oni tady říkají, že sežrat (ten banán)… 😮