Barevná dieta. Jde o spolehlivé stravování?

Pokud se snažíte shodit nadbytečná kila, jistě vám okolí nebo internet doporučují různé diety. V poslední době jste se také mohli setkat s trendem tzv. barevné diety, která slibuje úbytek na váze a zdravější tělo. Tato dieta zastává názor, že je v jídle stejné barvy také obsah podobných látek, a tudíž má tělo méně práce při trávení.

Jak je vytvořen jídelníček?

Nejprve vás jistě nadchne myšlenka neomezené konzumace. Tato dieta skutečně svému uživateli nabízí neomezený přísun jídla, a přesto slibuje pevné a štíhlé tělo. Konzumovat by se měly jen potraviny stejné barevnosti, jako například rajče, červená paprika nebo červená jablka. V jiném dni zase zelí, zelená jablka nebo hroznové víno.

Co čekat od barevné diety v budoucnu?

Zmíněný způsob stravování vám dle stávajících uživatelů má pomoci nejen s vahou, ale také s přísunem důležitých látek. V krátkém časovém období může tato taktika fungovat, ovšem později se tělo začne ozývat.

S dodržováním barevných dnů později zjistíte, kde má dieta svá slabá místa. Zelenina a ovoce stejné barvy totiž skutečně mohou obsahovat podobné látky a zlepšovat tak trávení, ale spojení rozdílných látek je pro naše tělo mnohem přínosnější.

V lékárně vás odborník často poučí, abyste konzumovali některé vitaminy společně s jinou potřebnou látku. Právě proto je vhodné při konzumaci jedné potraviny zaměřit svou pozornost i na ostatní látky v jiném jídle.

Stejně tak neomezená konzumace nemusí v těle dělat dobrotu. Pokud se nebudete držet přiměřeného množství, můžete se po čase dočkat mnohem vyšší váhy.

Nezapomínejte na pestrý jídelníček

Pokud se přeci jen rozhodnete pro tento typ stravování, myslete na fakt, že tělo miluje pestrou stravu. Zkoušejte nové druhy ovoce a zeleniny a nedržte se stále stejně nastaveného jídelníčku. Hlídejte si především přísun cukru a v případě nemoci (cukrovka a další) projednejte tento typ stravování s vaším lékařem.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments