Bílé ponožky už nebudete prát jinak než v mikrovlnce. Hospodyňka ukázala fígl, který ohromil internet

Praní bílých ponožek v pračce zřejmě odzvonilo. Nedávno se objevil hit internetu, se kterým se vám podaří odstranit nečistoty z bílých ponožek pomocí mikrovlnné trouby. Jak na to?

Milované praní

Pro mnohé z nás je praní skutečný obřad. S chutí sledujeme, jak se nevzhledné kusy oděvů proměňují v čisté a máme radost, když se nám podaří vyprat i odolné nečistoty. Kdo zná taje pracího procesu, s radostí si večer namočí velmi znečištěné oděvy do namáčecího procesu a pračku pouští až na druhý den.

Bezmoc s bílými ponožkami

Každému z nás se ale příčí bezmoc při praní bílých ponožek. Nejen, že se ponožky ztrácejí a objevujeme je až po několika dnech přilepené na dně povlaku na polštář nebo v nohavici širokých kalhot, ještě k tomu jsou ponožky často nevyprané. Bílé vlákno je náchylné k zachycení nečistot. Vidíme na první pohled, že jeden prací cyklus mnohdy nestačí.

Důkladné namáčení

Můžeme se pustit do boje s nečistotami hned dvěma způsoby. První z nich je důkladné namáčení. Ihned poté, kdy ponožky zujete, je namočte do roztoku s namáčedlem prádla. Takto je nechte alespoň přes noc a následně je přidejte až k ranní nebo odpolední várce prádla. Namáčení pomáhá vláknu zbavit se nepříjemného nánosu nečistot. Ty v namáčecím roztoku ztratí svou sílu a vláken se pustí. Následné vyprání je dokonale odstraní.

Je zde ale i druhá možnost, která se stala senzací internetu.

Foto: Shutterstock

Bílé jako sníh? Ano, z mikrovlnky

Návod, který se na internetu objevil, mnohé znechutil. Do trouby, kde si ohříváme pokrmy, by mnoho z nás ponožky nikdy nevložilo. Pokud vám to ale nevadí, můžete se do toho pustit. Budete potřebovat vhodnou nádobu pro vložení do mikrovlnky, trocha pracího prášku a vaše špinavé bílé ponožky. Do mikrovlnky vložte nádobu s ponožkami a pracím prostředkem na deset minut. Následně je po vyjmutí dobře propláchněte vodou.

Můžete je také v umyvadle jemně napustit pracím práškem s trochou vody a vložit do igelitového sáčku. Ten ale neuzavírejte. Zapněte mikrovlnku na 7 minut a po dokončení procesu chvíli počkejte, abyste se neopálili horkou párou. Opět ponožky vymáchejte ve vodě.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mikulica Zdeněk
Mikulica Zdeněk
1 rok

Nedalo mě to a vyzkoušel jsem to v mikrovlnce. Po 7minutách jsem mikrovlnku otevřel v misce kde byly ponožky ani kapka vody, všechna voda na dně mikrovlnky, všechno zapatlané od páry a ponožky skoro stejně špinavé. Takže suma sumárum 7minut praní a 20minut čištění mikrovlnky. A ponožky stejně půjdou do pračky. Děkuji jménem všech maminek za perfektní nápad.

Iris
Iris
1 rok

Pokud jste to fakt vyzkoušel, tak před vaší odvahou – klobouk dolů! 😀
Mně stačil už nadpis jedné kapitoly – Milované praní…proboha.

Iris
Iris
1 rok

To je zas humus – ty ponožky někdo nosil tak min týden v kuse – tož to je věc! Takovému praseti bych doporučila jinou barvu ponožek…
Tenhle sajrajt mi někdo vrazit do mikrovlnky, tak letí oknem i s rámem!