Billa provedla naprosto odpornou věc. Tohle až uvidíte, tak už tam nevkročíte

Mohlo by se zdát, že potíže s udržováním základních hygienických pravidel budou mít hlavně menší prodejny, které nespadají pod nějaký obchodní řetězec, který by si to pohlídal, jenže jak se ukazuje, není to zdaleka tak jednoznačné. Dokonce se ukazuje, že hodně másla na hlavě mají právě i tyto řetězce, které podle všeho zanedbávají potřebná opatření.

Vypadalo to hrozně

Nejnovější výsledky Státní zemědělské a potravinářské inspekce z kontrol prodejen a skladů těchto obchodů ukazují, že i velká jména mají hodně velké problémy. Týká se to třeba hned dvou prodejen Kauflandu a v síti uvízla také Billa, která je mnohými vnímána jako jeden z těch lepších a kvalitnějších řetězců.

Pokud byste se ale podívali do skladu obchodu této značky ve Frýdlantu nad Ostravicí, museli byste si myslet, že jste někde úplně jinde. Inspektoři tu totiž našli doslova spoušť, kterou navíc nafotili. Každý má tedy možnost seznámit se s tím, jak se v podobných obchodech udržuje čistota.

V těchto případech bývá zvykem, že samotná prodejna je ještě v pořádku. Tam kdyby byla špína, tak si toho všimnou zákazníci a nebylo by to dobré pro prodeje. Ovšem za zavřenými dveřmi skladu už se dějí věci.

Billu ve Frýdlantu zachytila kontrola ve velmi neutěšeném stavu. / Foto: Potraviny na pranýři

Uklízel tu někdo poslední roky?

Pokud jde o tuto konkrétní prodejnu, tam inspektoři narazili na sklad, který zřejmě nikdo pořádně neuklidil několik let. Také na to kontrola poukázala coby na zanedbání úklidu a špinavé prostory. Týkalo se to jak stěn, tak i podlah. Ovšem to nebylo všechno. Našly se také stopy aktivity hlodavců, zejména pak myší trus.

Na základě kontroly musel být sklad uzavřen a důkladně vyčištěn. Nutno říct, že velkým řetězcům se taková negativní publicita pochopitelně nelíbí, a tak si snad dají napříště velký pozor. Je však nutné, aby SZPI nepolevovala a nadále odhalovala podobné nešvary.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Horáček
Martin Horáček
8 měsíců

Ještě větší špína jsou články od stejného autora.

Petr
Petr
8 měsíců

Tohle není problém Billy jako celku ale to je problém tzv odpovědného vedoucího že věčně jenom sedí v kanceláři a jednou za čas neskontroluje svoji svěřenou provozovnu .