Bleskurychlý způsob rozmražení masa. Absolutně neškodný, ale nikdo ho nezná

Udržet mrazák plný kvalitního masa, které se hodí na rychlou večeři nebo grilování s přáteli, je vždy výhodné. Avšak problém nastává, pokud maso zapomeneme včas rozmrazit. Nyní vám přinášíme tipy, jak rozmrazit maso bezpečně a rychle, takže se už nemusíte bát, že budete muset plánovat večeři den dopředu.

Jak rozmrazit maso bezpečně a rychle

Nejlepší a nejbezpečnější způsob rozmrazování masa je nechat ho přes noc v lednici, dokud se zcela nerozmrazí. Po rozmrazení by mleté maso, drůbež a mořské plody měly vydržet v chladničce další den až dva. Zatímco červené maso (hovězí, vepřové, jehněčí a steaky) vydrží 3 až 5 dní.

Pokud necháte maso rozmrazit v lednici, můžete ho poté znovu bezpečně zamrazit, pokud ho již nepoužijete. Pokud však potřebujete maso rozmrazit rychle, existují metody pro urychlení procesu.

Jak rozmrazit maso pomocí studené vody

 Tato metoda je velmi účinná a bezpečná pro rychlé rozmrazování masa bez použití mikrovlnné trouby. Umístěte zmražený kus masa do uzavíratelného plastového sáčku, a vytlačte z něj co nejvíce vzduchu. Nalijte do velké mísy studenou vodu a do ní položte sáček s masem.

Vodu vyměňujte každých 30 minut, aby byla stále studená a maso se rozmrazovalo správně. Menší kusy masa (asi 1 kg a méně) se rozmrazí zhruba za hodinu, větší kusy (2 a více kg) mohou trvat 2-3 hodiny. Po rozmražení se nedoporučuje zamrazit maso znovu, pokud ho předtím neuvaříte.

Foto: Shutterstock

Jak rychle rozmrazit maso pomocí mikrovlnné trouby

 Mikrovlnná trouba vám umožní rozmrazit maso rychle a snadno, za méně než 10 minut. Tato metoda je nejvhodnější pro menší kusy masa. Přečtěte si návod k použití vaší mikrovlnné trouby, kde se dozvíte, jak nejlépe rozmrazit konkrétní druhy masa. Pokud vaše mikrovlnná trouba nemá nastavení na rozmrazování, nastavte ji na nižší výkon a nechte ji pracovat v krátkých intervalech, dokud se maso nerozmrazí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments