Bolest hlavy vyřešíte bylinkami. Trojkombinace ve formě čaje funguje na výbornou

Zaskočí vás bolest hlavy a na nic se nemůžete soustředit, nemůžete spát a jediné, co vnímáte, je urputná bolest. Migrény a bolesti hlavy vznikají z různých příčin – stres, zablokovaná krční páteř, hormonální změny, úplněk a mnoho dalšího. Při vážných nebo akutních stavech se mnohdy práškům nevyhnete, nicméně, pokud na to trpíte, můžete vsadit na bylinky.

Proč bylinky?

Prášky proti bolesti nebo na léčení migrény nejsou jen špatné. Pokud je užíváte podle doporučeného dávkování nebo pod lékařským dohledem, pomohou vám. Nicméně, ať už děláme cokoli, migrény se nám stejně pořád vracejí. Jednou nám to spustí změna tlaku, dále třeba káva, přepracování aj..

Bylinky jsou skvělým podpůrným prostředkem, který čistí krev, zlepšuje prokrvení mozku a upravuje metabolismus. Díky tomu se vám bolesti hlavy nebudou vracet tak často.

Řebříček obecný

Řebříček je bylinka, která má silné pročišťující účinky na krev, a proto dokáže z těla vyhnat hodně chronických chorob. Mimoto léčí všechny ženské neduhy, ať už přechod nebo upravení menstruace. Je prospěšná pro plíce, záněty nervů, ledvin. Řebříčkový čaj, pokud ho pijeme pravidelně, nás buď zbaví, anebo výrazně eliminuje bolesti hlavy. 

Kopretina řimbaba

Kopretinu známe asi všichni. Je to účinné přírodní analgetikum. Má protizánětlivé účinky, pomáhá při migréně a křečích. Je velmi hořká, harmonizuje trávení a můžeme ji použít při kolikách a křečích břicha.

Foto: Shutterstock

Trojkombinace bylinek na čaj

Připravte si chutný čaj z bylinek, které si můžete i sami natrhat. Denní dávka čaje se skládá z 2 lžic usušené kopretiny řimbaby, 2 lžic usušené meduňky (nebo 3 lžic čerstvé) a několika lístků máty. Zalijte 0,5 l vody a nechce pod poklopem spařit a vylouhovat. Možno přisladit medem.

Éterické oleje

Při záchvatu migrény pomohou éterické oleje s chladivým účinkem. Můžete si vybrat mátu, eukalyptus, levanduli nebo speciální, už namíchanou, směs. Až se budete pokoušet třeba usnout, dejte si olej na spánky a chvilku masírujte.

Foto: Shutterstock

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments