Bolest trojklanného nervu může být nesnesitelná. Jak se jí zbavit?

Zdravý člověk si často neuvědomuje, jak dokáže změnit život občasná bolest, která se k pacientovi ráda vrací. Bolesti, které způsobuje trojklaný nerv, přichází v různých intervalech, ale zato je velice intenzivní a dokáže člověku pořádně znepříjemnit život. Veškeré oblíbené aktivity se stanou peklem a pacient si jen přeje, aby ho zdravotní problémy opustily.

Jak se bolest trojklanného nervu projevuje?

Nepříjemný pocit se projevuje v oblasti obličeje, především pak výhradně v jeho spodní části. Bolest je krátká, intenzivní a pacienti jí obvykle popisují jako zásah elektrickým šokem. Nelze přesně určit spouštěč tohoto nepříjemného onemocnění, protože se u pacientů liší. Někoho bolestivé stažení obličeje provází několikrát denně a jiní si ji zase po několik měsíců nevšimnou, než se k nim znovu vrátí. Pokud začnete trpět tímto neduhem, nemějte to za zlé aktivitě, kterou jste právě prováděli. Bolest trojklanného nervu přichází náhle a situaci si nevybírá. Může se tak klidně stát, že vás překvapí v situaci, kdy budete úplně v klidu odpočívat a sledovat svůj oblíbený pořad.

Proč se bolest objevuje?

Navštívení lékaře je v tomto případě nutností. Posoudí nejprve váš celkový zdravotní stav,a  poté se vydá hledat viníka. Za bolestí může stát v horším případě vážná choroba, jako je například roztroušená skleróza nebo ne tak závažný problém, kterým je útlak nervu pomocí cévy. 

Léčba, která přinese úlevu

Vyhněte se zejména lékům, které jsou k dostání na běžné tlumení bolesti. Pokud váš lékař zjistí, že trpíte na problémy s trojklanným nervem, předepíše vám léky, jež fungují jako prostředek tlumící nepříjemné křeče. Z krátkodobého hlediska se jedná o opravdovou úlevu, ale do budoucna je třeba stav řešit. Pokud se potvrdí roztroušená skleróza přijdou na řadu lékařská vyšetření a následná léčba. V případě útlaku nervu půjde jen o rychlý chirurgický zákrok, který vás zbaví bolesti a vy si budete moci užívat života jako dřív bez otravné bolesti.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.