Bolesti kloubů vás zbaví odvar z bobkových listů. Jde o účinný přírodní lék

Bobkové listy jsou u nás opravdu hojně používaným a oblíbeným aromatickým kořením. Používají se i u všech světových kuchyní kvůli své specifické chuti. Bez listů vavřínu si neumíme představit třeba přípravu klasické svíčkové omáčky. Kromě gastronomie nám bobkové listy také pomáhají a používají se v lidovém léčitelství.

Očistná kúra z bobkových listů

Hlavně v ruském léčitelství, kde je propagátorem vavřínových listů hlavně lékař Malakhov, se k eliminaci a úplnému odstranění bolestí kloubů používá pitná kúra s odvarem z bobkových listů. Podle našeho receptu si ho snadno připravíte.

Příprava pitné kůry:

Do rendlíku vložte 5 bobkových listů a přelijte je 300 mililitry vody. Listy vavřínu vařte v asi 5 minut a pak odstavte z plotny. Odvar pak nechte odstát zakrytý přes noc. Pak roztok přeceďte a popíjejte ho po doušcích v průběhu dne 3 dny po sobě. Pokud máte chronické bolesti kloubů, pijte odvar alespoň 5 dní za sebou. Po kúře následuje týdenní pauza. Pak si kúru znovu zopakujte.

Účinky bobkového listu na bolesti kloubů a svalů

Z aromatického bobkového listu si můžete udělat i koupel, která vám skvěle uvolní celé tělo a přispěje k procesu uzdravování kloubů a svalů. Bobkové listy velmi dobře účinkují při odstranění bolestí kloubů, podporují metabolismus a trávicí procesy.

Bobkový list pro diabetiky

Ve formě prášku jsou bobkové listy vhodné i pro diabetiky. Pár lístků rozmixujte na prášek a konzumujte ¼ lžičky 2x denně. Zapijte ho 300 mililitrů teplejší vody. Bobkový list u pacientů s cukrovkou podpoří regulaci krevního cukru.

Bobkový list při chřipce i nachlazení

Listy vavřínu použijte i k inhalacím při nachlazení a chřipce. Do ½ litru převařené vody vložte několik bobkových listů a unikající páru inhalujte nejlépe s hlavou zarytou ručníkem. Proces inhalace usnadní vykašlávání a urychlí uzdravení. Inhalace aplikujte alespoň 3 dny 2x denně.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments