Bolí vás klouby, zlobí ledviny nebo srdce? Zkuste celerový detox

Loading...

Znáte účinky celerové šťávy? Zkuste celý týden každé ráno vypít na lačno šťávu z řapíkatého celeru. Očistíte svůj organismus, získáte novou energii, posílíte imunitu a zbavíte se i mnoha svých neduhů. Na tento elixír sázejí i celebrity, jako je Gwyneth Paltrow nebo Kim Kardashian.

Řapíkatý celer obsahuje mnoho vitamínů jako je C a K, minerálů, zejména draslík a prospěšných látek, navíc i 18 aminokyselin nebo prospěšné flavonoidy. Zvyšuje psychickou i fyzickou aktivitu, příznivě ovlivňuje nervový a kardiovaskulární systém, bystří mozek, snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá při chronických zánětech, trávicích poruchách a má močopudné účinky. Proto je výborný na detoxikaci.

Dieta a řapíkatý celer

Nať neobsahuje téměř žádné kalorie a po odšťavnění ztrácí vlákninu, která vás sice více zasytí, ale ze šťávy vstřebáte mnohem více prospěšných látek. Také jí zvládnete vypít mnohem víc. Elixír vám navíc dodá spoustu energie a vitality. Při hubnutí si udělejte salát z čerstvého řapíkatého celeru, ať se zasytíte na delší dobu a neztrácíte sílu. Pak snadněji nepodlehnete záchvatům hladu a chuti.

Celerová šťáva

Vezměte dva řapíkaté celery na sklenici šťávy. Očistěte jej od vrchní natě i jeho spodní části a pečlivě ho omyjte. Pak použijte odšťavňovač. Pokud se obáváte chuti, není to tak hrozné, jak by se dalo očekávat. Navíc si za týden zcela jistě zvyknete, nebo to prostě vydržíte. Pro lepší chuť přidejte třeba kousek jablka nebo okurky pro zjemnění.

Řapíkatý celer jako superpotravina

Mnoho těch, co celerovou kúru vyzkoušelo, na něj nedá dopustit. Mnohým z nich pomohla vyřešit zdravotní potíže a získali více energie. Pozitivním účinkem je i zlepšení stavu pleti. Celerová šťáva také zmírňuje zažívací obtíže. Naslouchejte svému tělu a oddejte se detoxu. Sami tak nejlépe poznáte, zda vám šťáva z řapíkatého celeru dělá opravdu dobře a cítíte více energie a vitality. Pamatujte také na to, že se nic nemá přehánět. Můžete si pak po nějaké pauze i kůru zopakovat.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na