Bolí vás záda? Možná je na čase vyměnit polštář a matraci

Bolesti zad nejsou nic příjemného, což by nám jistě potvrdil každý, kdo s nimi měl tu čest. Dokážou se ozvat zcela nečekaně, umí nás zaskočit, ochromit a znemožnit nám vykonávat naprosto běžné denní aktivity. Za bolestmi zad můžeme hledat mnoho viníků – a patří mezi ně i polštář.

Bolesti zad jsou velmi časté

Věděli jste, že podle statistik jsou bolesti v zádech druhým nejčastějším důvodem, proč lidé chodí na neschopenku? Čísla se pohybují opravdu vysoko, přičemž bolesti zad mají tendence se zvyšovat a objevovat o to častěji s postupujícím věkem.

To ale neznamená, že by se bolestmi v zádech trápili jen starší lidé – ba spíše naopak jimi trpí i stále více mladých lidí.

Na vině může být nevhodný polštář

Bolesti zad mohou mít mnoho příčin, mezi které můžeme zařadit i nevhodně zvolený polštář. Špatné spací návyky opravdu mohou stát za bolestmi zad. Mnoho lidí totiž nedá dopustit na klasické, péřové, nadýchané a hodně měkké polštáře, které si při usínání ještě různě mačkají pod hlavu, aby jim to bylo co možná nejpříjemnější a nejpohodlnější. Jenže právě takové polštáře mohou být velký problém.

Zamyslete se proto nad tím, jestli není ten správný čas polštář vyměnit a nahradit klasiku v podobě peřím napěchovaného polštáře za model vyrobený z paměťové pěny, který se přizpůsobí a vaší krční páteři zajistí potřebnou oporu.

Jak je na tom vaše matrace?

Abychom všechnu vinu neházeli jen na polštář, zaměřme se i na vaši matraci. V současné době jich je k dostání mnoho druhů, které se od sebe liší nejen typem či materiálem, ale samozřejmě i cenou. A ne všichni chceme do matrace investovat kupu peněz.

Koupě levnější matrace možná uleví vaší peněžence, vašemu zdraví však nikoli. Každodenní spánek na nevhodné matraci může způsobit celou řadu dalších zdravotních problémů, nejen tolikrát opakované bolesti zad. Pamatujte, že pouze matrace nestačí – chce to matraci správně zkombinovat s roštem. Tak či onak, i pokud jste s matrací spokojeni, nezapomeňte ji měnit po sedmi až deseti letech.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments