Bolí vás záda? Naučte se správnému držení těla

Bolesti krční páteře, ve spodní části zad nebo i v okolí lopatek mohou pramenit ze špatného držení těla. Změnit návyk chůze a držení páteře je velmi obtížným procesem a často vyžaduje až měsíce trénování, cvičení a posilování. Odměnou za to jsou pak nulové obtíže, které zlepší náladu, spánek a také se budete moci vyhnout lékům na bolest. K tomu, aby tělo bylo ve správné poloze, je třeba znát pár jednoduchých tipů, které je pak o to složitější dodržovat.

Vnitřní svalstvo

V rehabilitačním zařízení se stále více setkávají s jevem, kdy svalstvo, jež je na první pohled vidět, vypadá jako velmi dobře stavěné. Při cvičení s míčem a dalšími pomůckami však tyto jedinci prokazují nulové nebo minimální schopnosti. Vnitřní svalstvo, o které již tolik nadšenců posilovny neusiluje, je velmi důležité právě pro správné držení těla. Zamezuje obtížím a bolestem, a proto je nutné jej pěstovat cvičením.

Od hlavy až k patě

Bezchybné držení těla začíná u paty a končí u vrcholku hlavy. Začněme tedy od spodní části a pomalu se přesuneme výše.

Pro lepší cvik se postavte do volného prostoru, a pokud se chcete přesvědčit, že vše provádíte správně, použijte zrcadlo. Nohy dejte k sobě, špičky a kotníky taktéž. Mezera mezi nohama by měla být pouze tak široká, aby postavení nohou odpovídalo poloze pánve. Ruce nechte volně viset podél těla.

Chodidla

Základní část pohybu a správného držení jsou vaše chodidla. Našlapujte proto vždy jen na část paty, malíček a palec. Prostor mezi tím, nechte nad zemí.

Vyvarujte se tvaru „S“

Hýždě zastrčte směrem dopředu, aby se v oblasti beder netvořila příliš výrazná prohlubeň. Naopak prsa vystrčte, jako byste se dmuli pýchou a ramena posaďte níže a dozadu. Hlavu držte tak, abyste se dívali směrem přímo před sebe a bradu mírně zasuňte dovnitř.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na

Doporučujeme

loading...