Breussova očistná kůra z červené řepy je účinnou prevencí proti rakovině. Tělo napumpuje vitamíny a zbaví škodlivin za pár dní

Rakouský naturopat Rudolf Breuss narozený v roce 1899 věřil, že jedinečná kombinace zeleninových šťáv může zlepšit zdraví a vyléčit chronická onemocnění, konkrétně rakovinu.

Kniha, která metodu podrobně popisuje, se jmenuje The Breuss Cancer Cure – Breussova protirakovinná kůra a celosvětově se jí prodalo přes 990 000 výtisků. Obsahuje více než 45 000 svědectví od lidí, kteří dodržovali Breussovu dietu a nyní jsou zdraví a bez rakoviny. Autor knihy měl za 30 let praxe úspěšnost léčby pacientů s rakovinou 96 %, podle toho, jak moc vyhladověl rakovinné buňky.

Breussova dieta

Protokol je přísný a vyžaduje, abyste nejméně 42 dnů konzumovali pouze zeleninové šťávy, vodu a bylinné čaje. Primární zeleninová šťáva se nazývá Breussova šťáva a obsahuje 55 % červené řepy, 20 % mrkve, 20 % celeru, 3 % syrových brambor a 2 % ředkvičky. Z receptu vychází šťáva z Root Salute od Natureland.

Dodáte tělu živiny

Rudolf Breuss věřil, že je šťáva účinná, protože dodává tělu živiny v tekuté formě. Pevná strava je podle něj často příčinou mnoha nemocí. Jiní naturopati zdůraznili skutečnost, že šťáva obsahuje velmi málo glukózy. Rakovinotvorné buňky prospívají na glukóze, ale obtížné přežijí bez ní. Lidské buňky mohou navíc metabolizovat jiné zdroje energie. Další vědci doplňují, že je účinnost spojena se zásaditostí šťávy.

Foto: Shutterstock

Účinné ingredience Root Salute

  • Červená řepa – obsahuje betalain, který jí dodává tmavě červenou barvu, je silná protizánětlivý, antioxidační a detoxikační látka.
  • Mrkev – obsahuje hodně betakarotenu, který se v těle mění na vitamín A, má silný antioxidační účinek a věří se, že pomáhá při prevenci a léčbě rakoviny.
  • Celer – obsahuje hodně vitaminu A, fenolové kyseliny, acetylenika, kumariny a další protirakovinné sloučeniny, které pomohou detoxikaci a uzdravují tělo.
  • Syrové brambory – pomáhají při oxidaci jater zbavit tělo nečistot přes játra a pak může člověk začít obnovovat svůj imunitní systém.
  • Ředkve – čistí krev ledvinami, jsou nabité vitamínem C, antokyany a dalšími antioxidačními sloučeninami. Isothiokyanáty blokují genetické dráhy rakovinotvorných buněk.

Šťáva Root Salute obsahuje všechny tyto silné antioxidační složky, které pomohou detoxikovat tělo a dodat energii. Šťávu lze ochutit kapkami citronové šťávy.

Foto: Shutterstock, zdroj: The Guardian

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments