Bylinkové čaje pro očistu organismu i štíhlou linii

Že mají nejrůznější bylinky přímo zázračnou moc při uzdravování je známá skutečnost již stovky let. Běžně dostupné druhy bylin vám mohou pomoci při shazování kilogramů i při detoxikačních kůrách. Snadno si je připravíte sami.

Dostupní a levní pomocníci

Jednoduchým způsobem, jak využít sílu bylinek je ve formě nejrůznějších čajů. K jejich přípravě vám budou stačit suroviny, které jsou běžně k dostání nebo je získáte na louce či v lese kousek od vašeho domu.

6 chutných čajů

Zázvorový čaj zachutná nejen na podzim. Stačí nastrouhat kořen zázvoru, přidat citrón, skořici a zalít horkou vodou. Čaj pomáhá trávení a spalování, snižuje cholesterol. Také vás uchrání před chřipkou a nachlazením, protože podporuje imunitu.

Šípkový čaj připravený z čerstvých nebo sušených plodů stimuluje metabolizmus a přispívá k rychlejšímu spalování tukových zásob. Také posiluje obranyschopnost organizmu.

Čaj z máty pomůže zklidnit žaludek, ale také umí spalovat tuky a zahání chuť na sladkosti.

Přelité lístky šalvěje vám pomohou s trávením a nastartují metabolismus. Šalvějový čaj je výborný na pročištění organizmu a zklidnění mysli.

Čaj z pravé vanilky je dokonalou náhradou za sladkosti. Umí zkrotit touhu po nezdravých dobrotách.

Mateřídouškový čaj je výborný pro zklidnění organizmu a uvolnění. Navozuje hluboký spánek a díky němu hubnete snáz.

Nejen tito pomocníci, ale i celá řada dalších bylinek vám umí pomoci při cestě za zdravějším já. Po celý rok rostou kolem nás a jejich nasušení je otázkou krátké chvíle. Vydejte se do přírody a vraťte se zpět se zásobou nádherných a voňavých bylin.

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments