Mražení vajíček je přelomovým objevem, který prodlužuje plodnost

Zmrazování vajíček je pojem, o kterém drtivá většina lidí příliš mnoho neví. Někteří jej znají jen z filmů, pro jiné je to něco naprosto nepředstavitelného. Ve skutečnosti je zmrazování vajíček v posledních letech stále oblíbenější a odborníci se začínají obracet k názoru, že to nebude tak dlouho trvat a z této metody se brzy stane velký trend.

Zmrazení vajíček je příležitost pro zachování plodnosti

Zmrazování vajíček tak podle specialistů bude v brzké době stejně tak běžné, jako je zmrazování spermií. Ani na této metodě lidé nevidí nic špatného, tak proč by mělo být špatné ženino rozhodnutí zachovat si plodnost i v pozdějším věku? V zahraničí bývá běžné, že některé firmy tuto metodu nabízí zaměstnankyním, o které nechtějí přijít, takže si je tímto způsobem tzv. “pojistí”, aby jim neutekly za miminkem a věnovaly se kariéře.

Stále více žen si nechává zmrazit svá vajíčka, aby měly alespoň částečnou jistotu, že budou plodné klidně i za několik let. Metoda je stále žádanější i přes skutečnost, že nezaručuje na 100 % početí miminka. Asi jako v ničem, ani tady nemají ženy úplnou jistotu, že se vše povede tak, jak si přejí.

Přelomová záležitost, která získává na popularitě

Ať už se na zmrazování vajíček díváte jakkoli, tato metoda se těší stále větší popularitě. Skutečnost se má tak, že názory lidí rozděluje do dvou táborů – zatímco jedni to odsuzují, jiní tomu dávají zelenou.

V současné době není žádným překvapením, že ženy těhotenství a mateřství odkládají, ať už k tomu mají jakýkoli důvod – některé se na miminko necítí, jiné si chtějí nejdříve vybudovat kariéru. Těch důvodů vedoucí k tomuto rozhodnutí může být samozřejmě nespočet, každá žena si dokáže najít ten svůj. Zmrazování ženských vajíček tak představuje možnost, jak si těhotenství naplánovat přesně podle svých potřeb a možností.

Vajíčka i pro jiné ženy

Zmrazení vajíček představuje možnost plodnosti jak pro ženy, které miminko zatím nechtějí a mateřství odkládají, tak i pro ty, které jej třeba vlivem nemoci vůbec mít nemohou. Jedná se například o ženy, které prodělaly rakovinu a kterým nebylo umožněno počít miminko.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments