Čaj, který rychle zatočí s křečovými žilami. Zbavte se jich bez náročných zákroků

Křečovými žilami trpí v menší nebo větší míře více než polovina populace. Problém se týká jak mužů, tak i žen. Přispívají k němu genetické predispozice, dlouhé stání i nevhodná strava. Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, způsobují trombózu. Zatočte s nimi čajem.

Bolestivé varixy

Varixy (křečové žíly) se objevují na dolních končetinách. Jedná se o povrchové žíly, které jsou zvětšené a viditelné pod kůží. Varixy jsou oslabenou žilou, které se rozšiřuje průměr z důvodu nedoléhající chlopně. Krev se pak v žíle hromadí. S křečovými žilami nastupuje mravenčení a pocit těžkých nohou. Nezřídka jsou varixy i bolestivé, objevují se záněty, vznikají bércové vředy.

Příčina vzniku křečové žíly

První příčinu není možné odstranit. Varixy jsou dědičné, pokud na varixy trpí vaši rodiče, máte velkou pravděpodobnost, že postihnou i vás. Ke vzniku (nebo zhoršení průběhu) přispívá nezdravý životní styl, nadváha. Varixy trápí ty, kteří při práci dlouhodobě stojí nebo lidi se sedavým zaměstnáním a minimem pohybu. Objevují se i v těhotenství a v období menopauzy.

Je přirozené, že ke ztrátě elasticity žil dochází ve vyšším věku, proto se o žilní systém musíme náležitě starat. Základem je jídelníček s dostatkem vitamínů a minerálů a zařazení pravidelných sportovních aktivit. Ze sportovních aktivit vybírejte ty, kdy často měníte polohu těla především nohou. Určitě se vyhněte například vzpírání nebo jízdě na koni.

Foto: Shutterstock

Pečující čaje

Na křečové žíly pomáhají směsi nejrůznějších bylin a čajů. Podle typu směsi se čaje užívají několik týdnů nebo i měsíců v podobě intenzivní pitné kúry. Výborný je pohankový čaj. Na pohankový čaj potřebujete 1 lžíci pohanky a 3 dcl vroucí vody. Vyluhování trvá asi 20 minut, následně směs přeceďte a výluh vypijte. Pohanka je bohatá na rutin, zařaďte ji i do běžného jídelníčku.

Domácí bylinnou směs si můžete připravit i z pampelišky, řebříčku a slézu. Používejte poměr 1:1:1. Vše spařte a nechejte 10 minut vyluhovat. Následně popíjejte.

Podzimní období vybízí k procházkám, stačí si po cestě nasbírat pár kaštanů. Ty rozdrťte a 5 g drti povařte po dobu 10 minut. Sceďte a popíjejte.

Péče o křečové žíly

  • Během dne provádějte krouživé pohyby chodidel.
  • Dvakrát denně zvedejte nohy nad úroveň srdce (lehněte si a opřete chodidla o zeď).
  • Provádějte masáže nohou střídáním teplé a studené sprchy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Motherearthliving

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments