Časté chyby, které vedou k neustále mastným vlasům. Skoncujte s nimi a výsledek bude okamžitý

Mastné vlasy jsou velkou nepříjemností. Každý je vidí na první pohled a dotyčný pak kvůli tomu zbytečně ztrácí sebevědomí. Pravdou je, že někteří lidé s rychle se mastícími vlasy bojují. Důvodů může být celá řada. Například nadměrný stres, hormonální nerovnováha, ale třeba i těhotenství. Nejčastějším důvodem je ale špatná péče o vlasy či používání nevhodné kosmetiky. Na vlasech se významně projevuje také způsob stravování.

Používáte špatnou kosmetiku

Většina problémů s maštěním vlasů se dá odbourat tím, že zvolíte vhodnější přípravky pro své vlasy. Ačkoliv se vás v reklamách firmy snaží přesvědčit o kvalitě svých produktů, ty běžně dostupné v obchodech příliš vhodné nejsou. Pokud se vám vlasy neustále mastí, vyzkoušejte pro změnu přírodní kosmetiku, ať už ze zeleného čaje, máty nebo třeba kopřivy.

Můžete však používat i kvalitní kosmetiku a vlasy se přesto mastí. Pak může být problém v postupu, jakým ji používáte. Pamatujte na to, že šampon je z vlasů vždy potřeba dokonale umýt a vypláchnout. Kondicionér potom nanášejte pouze na konečky vlasů, abyste nezatížily vlasovou pokožku u kořínků. Také kondicionér je nutné zcela smýt.

Foto: Shutterstock

Časté doteky vlasů

Je jistě příjemné si v průběhu dne s vlasy pohrávat. Pakliže to ale děláte příliš často a nevědomky tak do vlasů neustále saháte mastnýma rukama, nemůžete se divit, že výsledkem jsou rychle se mastící vlasy. Do vlasů tak tímto způsobem nanášíte pot, špínu a mastnotu. To samé přitom platí o příliš častém česání či kartáčování. To totiž stimuluje sekreci tělesných tekutin a mazových žláz, které pak vlasy zmastí.

Špinavý hřeben

Tím se dostáváme k často opomíjenému problému. A tím je neudržovaný hřeben. Pokud se o něj nebudete starat, může i občasné česání způsobit velkou neplechu. Na hřebenu se totiž pochopitelně hromadí nejen vlasy, ale také zbytky kosmetiky, potu či mazu. V případě, že hřeben pravidelně nečistíte, to vše si budete zanášet do svých vlasů. Také hřeben byste měli čas od času umýt šamponem a pečlivě vyčistit kartáčkem.

Mytí horkou vodou

Velkým hříchem, který přitom působí nenápadně, je mytí vlasů horkou vodou. Ta sice paradoxně způsobuje opak mastnoty, tedy přílišné vysoušení vlasů. Vlasová pokožka to ale chce vyrovnat, a tak začne tvořit maz ve větší míře. Proto je dobré k mytí hlavy použít vlažnou vodu. Ta je také vhodnější pro smytí veškeré kosmetiky.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments