Časté pískání v uších může způsobovat onemocnění zvané Tinnitus

Pískání v uchu v mnohých z nás vyvolává vzpomínku na různé pověry. Někteří věří, že na ně někdo zrovna myslí, jiní nechávají své okolí hádat, ve kterém uchu jim píská. Pokud vám však v uších píská častěji, než je únosné, navštivte raději lékaře. Někdy tento jev bývá spojený s různými formami onemocnění a v některých případech jde o tzv. Tinnitus. Proto byste časté obtíže neměli házet za hlavu, ale raději jim věnovat pozornost.

Problémy mohou přicházet od krční páteře

Jakmile navštívíte svého obvodního lékaře, čekají vás mnohá další vyšetření. Jedním z nich bude také například ORL, aby mohly být vyloučeny některé z příčin. Pokud se vše bude zdát v pořádku, nejspíše vás bude čekat návštěva u fyzioterapeuta. Podobné příznaky totiž přináší i přetížená krční páteř, která o sobě dává vědět právě otravným pískáním v uchu. Přetížení krční páteře nemusí omezovat hybnost, dokonce ani po dlouhý čas způsobovat bolest. Je možné, že se o problémech s horní částí páteře dozvíte právě díky pískání. Taková komplikace může nastat, pokud máte příliš sedavé zaměstnání, špatně se hýbete, chybně posilujete nebo nosíte příliš těžké váhy.

Další příčiny vzniku a řešení problému

Kromě zmíněných příčin se často viní také poslech příliš hlasité hudby, poškození ušních kůstek, neurologické obtíže, zranění v oblasti uší nebo vedlejší účinky léků či přirozené stárnutí.

Pro léčení této nemoci se užívá různých metod. Nejprve budete svěřeni do rukou fyzioterapeuta. Poté se přistupuje k metodám, jako je léčení zvukovou terapií. Tato léčba naučí člověka prostřednictvím příjemných nenápadných zvuků nevnímat Tinnitus a nenechat se s ním omezovat.

Nelze přesně stanovit zvuk, který pacienti ve svých uších slyší. Tinnitus se může velmi lišit. Často se jedná o pískavý nebo šumivý zvuk různé hlasitosti. Lékaři dokáží při vyšetření stanovit, jak hlasitě vám v uších píská a díky získaným poznatkům pak aplikují léčebné metody.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

16
Komentujte

avatar
10 Komentářová vlákna
6 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
16 Autoři komentářů
DandaPavelLadislavZuzkaKarel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Knížecí rada – naučte se tinitus nevnímat. Zkoušel to autor? Kdybych měl hlad nebo žízeň budu se snažit to nevnímat a budu v pohodě, Takové rady jsou víte k čemu….

Danda
Host
Danda

Tinitus mám nějakých dvacet let. Projevuje se neustálým hlasitým pískáním v uších a před pár týdny se přidalo hučení.Od prvopočátku jsem postupně navštívila několik odborníků. Bylo mně nakonec řečeno, naučte se s tím žít. Takže. Skutečně nezbývá, než se s tím naučit žít. Vím o případu slovenského zpěváka, kterého začal taky trápit tinitus a kvůli tomu se přestěhoval do domku u splavu. Znám případ mé sestřenice, která v zoufalství “mlátila” hlavou do zdi. U ní se naštěstí tinitus vytratil. Já mám doma puštěné rádio nebo telku. Když jdu ven na procházku, soustředím se na focení krajiny, pomáhá, když si povídáte… Číst vice »

Loading...