Časté pískání v uších může způsobovat onemocnění zvané Tinnitus

Pískání v uchu v mnohých z nás vyvolává vzpomínku na různé pověry. Někteří věří, že na ně někdo zrovna myslí, jiní nechávají své okolí hádat, ve kterém uchu jim píská. Pokud vám však v uších píská častěji, než je únosné, navštivte raději lékaře. Někdy tento jev bývá spojený s různými formami onemocnění a v některých případech jde o tzv. Tinnitus. Proto byste časté obtíže neměli házet za hlavu, ale raději jim věnovat pozornost.

Problémy mohou přicházet od krční páteře

Jakmile navštívíte svého obvodního lékaře, čekají vás mnohá další vyšetření. Jedním z nich bude také například ORL, aby mohly být vyloučeny některé z příčin. Pokud se vše bude zdát v pořádku, nejspíše vás bude čekat návštěva u fyzioterapeuta. Podobné příznaky totiž přináší i přetížená krční páteř, která o sobě dává vědět právě otravným pískáním v uchu. Přetížení krční páteře nemusí omezovat hybnost, dokonce ani po dlouhý čas způsobovat bolest. Je možné, že se o problémech s horní částí páteře dozvíte právě díky pískání. Taková komplikace může nastat, pokud máte příliš sedavé zaměstnání, špatně se hýbete, chybně posilujete nebo nosíte příliš těžké váhy.

Další příčiny vzniku a řešení problému

Kromě zmíněných příčin se často viní také poslech příliš hlasité hudby, poškození ušních kůstek, neurologické obtíže, zranění v oblasti uší nebo vedlejší účinky léků či přirozené stárnutí.

Pro léčení této nemoci se užívá různých metod. Nejprve budete svěřeni do rukou fyzioterapeuta. Poté se přistupuje k metodám, jako je léčení zvukovou terapií. Tato léčba naučí člověka prostřednictvím příjemných nenápadných zvuků nevnímat Tinnitus a nenechat se s ním omezovat.

Nelze přesně stanovit zvuk, který pacienti ve svých uších slyší. Tinnitus se může velmi lišit. Často se jedná o pískavý nebo šumivý zvuk různé hlasitosti. Lékaři dokáží při vyšetření stanovit, jak hlasitě vám v uších píská a díky získaným poznatkům pak aplikují léčebné metody.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

13
Komentujte

avatar
9 Komentářová vlákna
4 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
13 Autoři komentářů
ZuzkaKarelAnnaalenaJarek Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zuzka
Host
Zuzka

Mám tinitus min. 25 let.Ze začátku jsem vyzkoušela všechny dostupné léčebné metody. I opakovaně. Nic mi nepomohlo ani problém nezmírnilo. Potom jsem to vzdala. Myslím, že problém je v krční páteři. Ale nedá se vše vyléčit nebo napravit. To je jen iluze zdravých. Neznám nikoho, kdo by se tinitusu zbavil.

Jarek
Host
Jarek

Mám tinitus 46 let. Začalo to na vojně po střelbách. Byl jsem na kapačkách na vojně – bez účinku. V civilu kapačky s hospitalizací v nemocnici (kontrola zubů, krční pateř) – bez efektu. Absolvoval jsem laserovou akupunkturu, barokomoru 10x, injekce hořčíku+ vit.B12, prášky na rozšíření cév, soukromě klasickou akupunkturu, léčitele – vše bez efektu. S pískáním jsem se smířil, neslyším ho jen když usnu.( tón je jak když se zapla dříve stará televize – vysoký tón).

Jaroslav
Host
Jaroslav

Tento problém mám již několik let.Jednou jsem bral nějaké prášky které mi napsel obv.lékař.Pomohlo to na chvíly.Momentálně když píšu tento komentář mám tento problém.Mysslím si že je to dáno vyšším krevním tlakem.Odezní to samo a běhat po doktorech,tak vám každý naordinuje něco jiného a budete pořád tam kde jste.

?ora
Host
?ora

Šumivý proměnný zvuk v rytmu tepu srdce s frekvencí kolem 1 kHz (nízký tón) slyšitelný většinou při absolutním tichu převážně večer (ani mimo dům v širokém okolí nejedzdí auta) může být způsoben průchodem krve přicpanými tepnami v hlavě. Lékaři to neumějí nijak diagnostikovat, změří pouze ultrazvukem průtok krve na krku a na spáncích. Takže když to přeženu, když cítíte poklep tím jejich kladívkem na koleno, tak jste zdraví… Zlepšení průtoku snad léky na ředění krve. Odstranění příčiny snad jen pomocí léku ANOPYRIN. Ale to trvá i desetiletí s rizikem vedlejších účinků.

Hana Ćeřovská
Host
Hana Ćeřovská

Mám tinnitus už 10 let,začátky byly velmi kruté,nic nepomohlo,časem se to trochu zmírnilo,je nutné se s tím naučit žít.

Irena
Host
Irena

Já jsem se piskani v uších zbavila díky barokomore v Hronov.

stanislav
Host
stanislav

píská mi v levém uchu tak dva a půl roku. co jsem absolvoval vše stejné ,uděláme vám s uchem vše možné i nemožné ale pískání bohužel. Jen nějaký chytrák tahá z lidí peníze ,že do 28dnů budete slyšet jak znovuzrozený. Někde na půdě po babičce našel olejíček dneska to prodává ze 950kč jaký je léčitel. Jestli mu to lidi dají jsou hloupí a on si mne ruce jak jsou lidi blbí . Neznám nikoho kdo by se nějakou metodou zbavil pískání

alena
Host
alena

Dobrý den,p.Stanislav máte pravdu.Mám tinnitus už 5let,zkoušela jsem vše co mi lékař doporučil/moc toho nebylo/. V nouzi jsem si koupila Vámi zmiňovaný olejíček /”jen za 790,kč”/ a vůbec to nepomohlo,spíše naopak se mi zdá že to ucpalo to ucho.Chtěla bych varovat lidi ať to nekupují je to nesmysl.Přeji pěkné a klidné svátky.

Svihak
Host
Svihak

Tento článek je o ničem.U lékaře
jsem byl, vyšetření mě provedl, řekl , že jsem zdráv a nazdar.

miroslav
Host

ja mam piskani v usich vzdy kdyz si pustim ct24 tak nemuzu usnout musim si vzit melatonin

alena
Host
alena

Vstoupit do diskuze…se ani nedivim

Anna
Host
Anna

Dobrý den,já mám stejném problém 30 let,taky dr. Neví z čeho to je,užívala jsem stugeron,betascer a nyní betahistin.Mívám u toho i závratě.Mela jsem i úraz hlavy před 10 lety,upadla jsem na ledě.Jj člověk se musí s tím naučit žít.

Karel
Host
Karel

Jeden doktor kdysi napsal , že je to tím když nechcete něco slyšet. Tinnitus se to snaží maskovat. Týká se to asi i hluku. U někoho po akustickém traumatu.

Loading...